Черно море победи с 3:1 Локомотив (Пд)

Това бе първата загуба за домакините след шест поредни победи
28 ное 2015 17:58, Анисия Иванова
0

Черно море победи с 3:1 Локомотив (Пловдив) като гост в мач от 17-ия кръг на "А"-футболна група. Това бе първата загуба на домакините след шест поредни победи на своя терен.

Още на загрявката Кирил Котев получи травма и титуляр започна Игнат Дишлиев. Домакините започнаха по-активно и в 4-ата минута Илиян Йорданов стреля опасно, но Георги Китанов хвана топката.

Три минути по-късно обаче при контра на варненци Даниел Георгиев изведе на чиста позиция Матия Курьор, който от удобна позиция отри резултата за 0:1.

Локомотивци реагириха и в 9-ата минута Дани Кики стреля, но стражът на гостите отрази удара му. Георги Китанов показа класата си и в 14-ата минута, когато парира шута на Вавчо Траянов.

В 20-ата минута разтежение получи халфът на "смърфовете" Йоан Ласиман и мястото му зае Зоран Балдовалиев.

Локомотивци продължиха да нападат и в 29-ата минута Дани Кики пропусна отблизо да изравни. Две минути по-късно неговият съотборник в защитата Игнат Дишлиев получи травма, като съмнението е за скъсани кръстни връзки, и отстъпи мястото си на Георги Вълчев.