Барса не остави почти нищо за Арсенал на реванша

Немислимо е да мислим за обрат, смята Арсен Венгер
24 фев 2016 08:30,
5

Барселона надигра Арсенал с 2:0 като гост в първи осминафинален мач на Шампионската лига, игран на стадион "Емиратс".

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, в което пропуснаха по една много добра възможност. Алекс Окслейд-Чембърлейн стреля право в тялото на Тер Стеген от шест метра, а малко преди паузата Луис Суарес стреля опасно покрай целта с глава.

В началото на второто полувреме двамата вратари направиха отличния спасявания. Първо Петер Чех отказа излезлия сам срещу него Неймар, а след това Марк-Андре тер Стеген е разтегна и отрази удар с глава на Оливие Жиру.

Двайсетина минути преди края на редовното време Лео Меси откри резултата, като това бе първият му гол в седем мача срещу Чех. Малко след това Лео подаде за Суарес, но неговият снаряд разтресе страничната греда.
В 83-ата минута Меси удвои аванса на своите след изпълнение на дузпа, отсъдена за безспорно нарушение на влезлия малко преди това като смяна Фламини. Реваншът е на 16 март на стадион "Ноу Камп".

След мача треньорът на Арсенал Арсен Венгер бе крайно разочарован и заяви, че отборът му е бил твърде наивен. По думите му реваншът ще бъде дори невъзможен. "Допуснахме гол точно тогава, когато бяхме най-добри. След това всичко за нас приключи. Ако сме реалисти ще бъде почти немислимо да мислим за обрат", допълни той.