Страхотен Ливърпул потопи "Жълтата подводница"

"Червените" на финал в Лига Европа срещу Севиля
4

Ливърпул успя да се класира за финала на Лига Европа, след като стигна до успех с 3:0 над Виляреал в реванша от 1/2-финалите на турнира и така след общ резултат 3:1 от двата мача елиминира испанците.

Сориано си заби автогол във вратата още в 7-ата минута, като голяма роля за това попадение имаше и Дани Стъридж, а освен това в 62-ата минута именно той вкара второто попадение. Крайният резултат оформи Лалана в 81-ата минута.

Гостите останаха с човек по-малко в последните 20 минути, след като реферът изгони Виктор Руис след втори жълт и червен картон, макар че в ситуацията не трябваше да му показва втория жълт.

В спор за трофея "червените" ще спорят срещу испанския Севиля, чийто тим успя да елиминира Шахтьор Донецк в другия 1/2-финал след победа с 3:1 у дома.