Гришо отново усети успеха. Победи на "Уимбълдън"

Тенисистът се класира за втория кръг на първенството
27 юни 2016 19:01, Петя Славова
9
Снимка: архив, Булфото

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на Откритото първенство на Великобритания.

Полуфиналистът от 2014 година Димитров победи 22-годишния дебютант в основната схема на "Уимбълдън" Бьорн Фратанджело (САЩ) с 6:3, 6:4, 6:2 за 99 минути.

Българинът спечели първите два сета, след като направи по един пробив. В първата част той взе подаването на съперника си за 4:2, а във втората проби още в първия гейм, след което до края двамата печелеха подаванията си.
В третия сет Димитров доминираше и след 5:1 без проблеми затвори мача.

25-годишният хасковлия заработи 50000 лири и 45 точки, а във втория кръг ще играе срещу победителя от срещата между номер 16 Жил Симон (Франция) и Янко Типсаревич (Сърбия).

Димитров ще играе срещу номер 16 Жил Симон (Франция) във втория кръг на Откритото първенство на Великобритания.