Левски с мъчна победа срещу Славия

"Сините" бият 1:0 с късен гол на Бурабия
2

Левски прекъсна негативната си серия в Първа лига с мъчна победа с 1:0 в столичното дерби със Славия. "Сините" стигнаха до успеха в последните десетина минути на двубоя с гол на Мехди Бурабия.

"Сините" имаха инициативата, най-вече след почивката, но бяха твърде ялови в атака и едва в 82-ата Бурабия засече в мрежата остро центриране на Хеан Деса.

Възловият момент дойде в 69-ата минута, когато Славия остана с десет души на терена, след като резервата Сердер Сердеров бе изгонен от рефера Николай Йорданов.

След двете поредни загуби Левски взе глътка въздух с успеха над Славия и временно скъси дистанцията от лидера Лудогорец на шест точки.