Пиронкова гръмко отнесе германка на Ролан Гарос

Българката демонстрира впечатляващ тенис – 6:0, 6:4
30 май 2017 13:45, Веселин Коларов
8

Цветана Пиронкова започна с гръмка победа участието си на тазгодишния "Ролан Гарос". Тя премаза германката Мона Бартел в два сета - 6:0, 6:4.

Преди мача нашето момиче бе абсолютна аутсайдерка срещу намиращата се на 50-то място в света германка, която се намира във феноменална форма и имаше в актива си 12 поредни победи преди днешния мач.

В крайна сметка пловдивчанката показа най-добрия си тенис и в първия сет с три пробива - в първия, третия и петия гейм, направи за смях своята противничка.

Вторият сет започна по-добре за Бартел, която стигна до аванс от 4:1 след пробив във втория гейм, но Цвети не се предаде, а намери играта си от първата част и с пет поредни гейма, два от които след пробиви, обърна нещата в своя полза и спечели мача.

Това бе трети мач между двете и първа победа за Пиронкова.

Както е известно, Цвети има да защитава много точки в този турнир, тъй като през миналата година достигна до 1/4-финалите в Париж.

Следващата противничка на нашенката ще бъде Елина Свитолина или Ярослава Шведова.