Гришо на 90 точки от Топ 10, Джокович се срина до №4

Рафа е новият №2, Вавринка и Федерер запазиха позиции
12 юни 2017 11:45, Веселин Коларов
6

Григор Димитров се изкачи с едно място до 12-о в ранглистата на АТП, след като игра в третия кръг на откритото първенство по тенис на Франция. Поставеният под номер 11 българин загуби от 20-ия в схемата Пабло Кареньо-Буста (Испания) с 5:7, 3:6, 4:6.

Най-добрият български тенисист ще започне участието си на турнира на трева в Щутгарт от сериите ATP 250 от втория кръг. Българинът е поставен под номер 2 в схемата и ще срещне в първия си мач победителя от двубоя между Андрей Кузнецов (Русия) и Йежи Янович (Полша). Срещата ще бъде в сряда или четвъртък.

Рафаел Надал, който спечели десетата си титла от Ролан Гарос, се изкачи до второ място в класирането. Зад испанеца остана загубилият финала Станислас Вавринка, а Новак Джокович отстъпи с две позиции и вече е четвърти. Лидер продължава да бъде Анди Мъри.