Федерер похвали Григор: Става все по-силен

Мачът между двамата - в понеделник вечерта
9 юли 2017 14:00, Петя Славова
4
Снимка: Gol.bg

Седекратният шампион на "Уимбълдън" Роджър Федерер се изказа ласкаво за Григор Димитров преди мача помежду им от четвъртия кръг на турнира.

"Григор става все по-добър с всеки изминал път, когато играя срещу него. Намира се в перфектна възраст, разбира играта си и е физически силен. Готов съм за поредния ми тежък мач срещу него, но със сигурност ще бъде вълнуващо, защото той притежава някои страхотни удари", каза Федерер.

Още по темата

Швейцарецът е амбициран да спечели рекордната си осма титла и да стане най-възрастният играч, печелил турнира.
В последните дни Федерер е тормозен от настинка, но той се надява това да не окаже влияние, пише БТА.

"Имах повече проблеми с настинката, отколкото със съперниците ми", каза Федерер след победата над Миша Зверев в третия кръг, който е и третият мач, който печели, без да загуби сет.

Очакваният с нетърпение мач между Григор Димитров и Роджър Федерер ще се играе в понеделник вечерта. Срещата от четвъртия кръг на "Уимбълдън" е трета на Централния корт и ще започне след края на двубоя между защитаващия титлата си Анди Мъри и Беноа Пер. Програмата на Централния корт стартира в 15.00 часа (българско време) с мача между Винъс Уилямс и Ана Конюх.

Григор Димитров се наложи над Дуди Села с 6:1, 6:1 и отказване на Села, докато седекратният шампион в турнира Роджър Федерер елиминира Миша Зверев със 7:6 (3), 6:4, 6:4.

Димитров и Федерер имат пет мача помежду си, като българинът все още няма победа над именития си съперник. Двубоят в понеделник ще бъде първият помежду им на трева.

Победителят ще срещне на четвъртфиналите Милош Раонич (Канада) или Александър Зверев.