Тотнъм постигна лесна победа над Хъдърсфийлд

Лондончаните победиха с 4:0, на трето място са в класирането
13 апр 2019 19:07, Анисия Иванова
2

Тотнъм победи лесно с 4:0 у дома изпадналия от елита Хъдърсфийлд в двубой от 34-ия кръг във Висшата лига.
Лондончани, които не могат да разчитат на контузените си звезди деле али и Хари Кейн, реализираха по две попадения във всяко полувреме и отново са в челната тройка в английския шампионат.

В 24-ата минута Виктор Уанияма откри резултата след асистенция от Фернандо Йоренте, а само три минути след това и Лукас Моура се разписа във вратата на "териерите".

Превъзходството на "шпорите" продължи през второто полувреме и гредата помогна на гостите да не допуснат ново попадение след удар на Фернандо Йоренте.

Логичното се случи в 87-ата минута, когато Моура се разписа за втори път в двубоя. Крайното 4:0 беше оформено от бразилския национал, който записа хеттрик в последните секунди на двубоя.

След този успех Тотнъм се намира на трето място в класирането с актив от 67 точки, докато Хедърсфийлд вече изпадна от елита в Англия.

По-късно днес Манчестър Юнайтед посреща у дома Уест Хям в друга среща от кръга, а в неделя е дербито между Ливърпул и Челси. В понеделник Уотфорд е домакин на Арсенал.