Лайпциг нанесе звучен шамар на Тотнъм и Моуриньо

Валенсия пък бра голям срам в Италия
20 фев 2020 08:49, Красимир Ангелов
23

Германският Лайпциг изненада неприятно Тотнъм и постигна победа с минималното 1:0 насред "Лондон Стейдиъм" в първи 1/8-финален мач от Шампионската лига.

Единственото попадение в срещата бе дело на Тимо Вернер, който бе точен от дузпа в 58-ата минута и така успя да оформи успеха на своите. Наказателният удар бе свирен за нарушение на Бен Дейвис в наказателното поле.

Като цяло между тези два тима се получи отворен и интересен мач, като и пред двете врати имаше положения по време на срещата. Германските гости обаче показаха по-добро владение на топката по време на мача и по-здрави нерви.

В друг 1/8-финален мач от турнира на богатите италианският Аталанта постигна разгромна победа с 4:1 над Валенсия и така направи реванша протоколен.

Домакините от Италия откриха чрез Хатебоер в 16-ата минута, след като той бе точен с удар от близка дистанция. С фамозен удар от границата на наказателното поле в 42-ата минута Иличич удвои аванса на своите.

Фрюлер вкара за класическия резултат в 57-ата минута след фантастичен удар от границата на наказателното поле, а шест минути след това Хатеборг покачи на 4:0 след мощен удар от наказателното поле.

Почетният гол за гостите бе дело на Черишев в 66-ата минута, а до края нямаше повече голове.

Всички новини и реакции след снощните мачове в Шампионската лига четете в Gol.bg

23
20
4

1

Браво преди 4 години
Англичаните след като не са в Европа е редно а да не играят в евротурнири.
19
3

3

Анонимен преди 4 години
не разбрахте ли че мауриньо е въздух под налягане на него би му прилягало да е в глвната роля на приказката ЦАРЯТ Е ГОЛ щом и баба ми като минаваше и случаино като давааха мача каза че тия говори за тотмън са едни МОМИ и е по хубаво да се занимават с женски работи
18
2

3

Ром"с преди 4 години
Първото полувреме Лейпциг надябага Тотнъм по целият терен,през второто полувреме (откъм 60 минута)пък Тотъм взе всички единоборства,а те не бяха никак малко и натика Лейпциг в своята половина,но не се получи да вкарат гол.Видя се ,че в ТОТНЪМ играят по-качествени футболисти,но изморени ли бяха.. Лейпциг физически бяха по-добрите на терена и ако имах късмет и малко повечко класа,то на полувремето мача щеше да 3-4:0 за Лейпциг,но.. .Мачът бе много по-интересен от вчерашният мач.
17
4

0

Ъъъъъъ преди 4 години
Португалецът заслужава да му шибнaт два-три шамара, че да се стегне малко.
16
0

13

Представете си един разградчанин иска да заведе двете си деца и жена си на мача довечера, който взима заплата от 700 лева...как ще му се откъснат от сърцето 200 лева за да гледат мача?
15
0

13

К'ви са тези цени, бе? Аз да не отивам да гледам финал на световно по футбол, бре?Киро Парахода се е самозабравил!
14
0

11

Гочо, вярно такива са цените...Гела направо се изгаврил с хората. Най- евтиния 50 лева??? Бааахти жалкия алчен скааапаняк!
13
0

10

Гочо Булгура преди 4 години
Билетите са 50,75 ,90 лева така че със сигурност ще има свободни .
12
2

4

Реално Интер са си най-силните в Италия заедно с Ювентус и Лацио. Довечера ще се разбере разликата между един от най- силните в Италия и най- силния в България.Успех на момчетата от Лудогорец!
11
2

0

до 12 Може би ще е пълен стадиона, но не само от разградчани. Доста народ ще иска да гледа мача дошли от околията.
10
0

1

Анонимен Алкохолик преди 4 години
Може и да успеят. Има доста фенове на нерадзурите в България. А и доста фенове на Юнайтед може да дойдат да видят Лукаку и Йънг. Дано не паднат с много
9
0

9

Като стана въпрос за Интер и мача им с Лудогорец, тия фесове там дали най- после ще могат да напълнят до дупка стадиончето си от 10 254 места днес?
8
1

7

Алкохолик, вярно вкарват много голове Аталанта, само Лацио е с по- добра голова разлика от тях, но кел файда, като изостават от 3-я в класирането Интер на цели 9 точки?Впрочем искаше ми се да отида до Разград днес да гледам Интер, но ангажименти...к'во да се прави.
7
1

8

Ако си запознат как играят Аталанта щеше да сложиш над 3.5 гола в еврото като мен. Те са много резултатен тийм
6
0

9

до 6 Валенсия тази година са слабички, на 7 - мо място са. Вярно че победиха Барселона, но и те Барса в момента са жива скръб. Само на Меси разчитат, щото другите са пълни некадърници.
5
2

6

до 5 Вярно ли тоя арогантен надменен Моуриьо взима 20 милиона евро годишна заплата като треньор??? Не ми се вярва...
4
3

6

Лайпциг е нормално...гонят титлата тази година в Германия, но Валенсия що така се осссра от Аталанта? Едва ли ще им вкарат 3 безответни гола в Испания.
3
1

11

до 2 Не следя германското първенство...гледам сега са даже на второ място с една точка по- малко от Байерн Мюнхен. Не са случайни- да.
2
1

14

До 1 преди 4 години
Ами ако следиш европейският футбол,ще установиш че от няколко години правят фурорв Германия и за втори път са в Шампионска лига.