Берое напредва след победа над Витоша

Успехът за старозагорци дойде в края на мача
Обновена: 23 фев 2020 16:02 | 23 фев 2020 15:51, Веселина Йорданова
0

Берое победи Витоша Бистрица с 2:1 като гост в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Успехът за старозагорци отново дойде в заключителните минути на мача.

Домакините откриха резултата в 3-та минута чрез Георги Амзин, а „Берое“ изравни в 24-та чрез Алиун Фал. През втората част Берое владееше инициативата, но реализира три минути преди края чрез Макоута.

Треньорът на гостите Димитър Димитров направи една промяна в състава, спрямо последния двубой срещу Етър. Сред титулярите място получи Алиун Фол, който замени Ибрахима Конте.

Благодарение на успеха Берое изпревари Черно море и вече се намира на 5-ата позиция с актив от 34 точки, с една повече от варненци.