ЦСКА и Лудогорец пак не се победиха, врътнаха зрелищно 2:2

Разградчани остават с точка пред "червените" в Първа лига, лидер е Берое
Обновена: 20 сеп 2020 22:30 | 20 сеп 2020 22:20, Красимир Ангелов
47

ЦСКА и Лудогорец спретнаха истинска двама, завършвайки наравно 2:2 в двубой от шестия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Българска армия".

Разградчани поведоха в резултата, благодарение на Алекс Сантана (11'). До края на първото полувреме "червените" пропуснаха няколко добри възможности да изравнят, а Георги Йомов нацели гредата. Домакините претендираха и за дузпа, след като Козмин Моци повали Жул Кейта в наказателното поле.

През втората част натискът на столичани продължи и това бе вънаградено, след като новото попълнение Жул Кейта (71') изравни. Малко след това "армейците" стигнаха до обрат след гол на Юнус Санкаре (74'). В края на срещата "зелените" стигнаха до равенството, благодарение на Ихинио Марин (83').

Така ЦСКА се намира на третото място във временното класиране с актив от 12 точки, колкото има и Локомотив Пловдив. Лудогорец е на второ място с 13 пункта. След вчерашната си победа над Черно море (4:0) лидер е отборът на Берое с 14 точки.