Ливърпул мина и през Арсенал в дербито на "Анфийлд"

Шампионите тотално доминираха и победиха с 3:1
29 сеп 2020 08:53, Красимир Ангелов
7

Ливърпул надигра Арсенал и го победи с 3:1 в дербито на третия кръг в английската Висша лига, играно на стадион "Анфийлд".

Шампионите изиграха много силно първо полувреме, в което тотално доминираха (10:1 удара и 70% владеене на топката), но Александър Лаказет изведе "артилеристите" напред след груба грешка на Анди Робъртсън.

Садио Мане обаче набързо изравни, а след това самият Робъртсън се реваншира за гафа и прати топката в мрежата на гостите.

След почивката Арсенал също имаше своите възможности, но превъзходството на домакините се запази и в 88-ата минута новото попълнение Диого Жота сложи точка на спора с дебютно попадение за "червените" в първенството.

Това беше 61-и пореден двубой, в който Ливърпул е непобеден на своя стадион в шампионата, като за този период от време воденият от Юрген Клоп отбор е постигнал цели 50 победи.

Така първенецът Ливърпул събра максимален актив от девет точки и се качи на второ място, докато Арсенал е пети с шест пункта.