Алберт Попов спечели първи точки за сезона

Българинът завърши 16-ти в слалома във Флахау
Обновена: 16 яну 2021 19:28 | 16 яну 2021 18:17, Красимир Ангелов
9

Най-добрият български алпиец Алберт Попов спечели първите си точки за сезона в Световната купа по ски-алпийски дисциплини, след като завърши 16-ти в слалома във Флахау (Австрия).

Българинът бе 27-ми след първия манш, но след много силно каране във втория, където записа 7-мо време, се нареди на 16-то място.

Победата спечели представителя на домакините Мануел Феллер, който бе трети след първото спускане. Втори завърши Клеман Ноел от Франция.

Със спечелените днес 15 точки Алберт Попов заема 100-то място в генералното класиране за Световната купа и 34-то в дисциплината слалом.