Манчестър Сити е шампион на Висшата лига

Лестър удари Манчестър Юнайтед и короняса "гражданите"
11 май 2021 23:09, Красимир Ангелов
0

Манчестър Сити е новият шампион в английската Висша лига!

Това стана факт, след като Манчестър Юнайтед загуби домакинството си на Лестър с 1:2 в двубой от 35-тия кръг на английското първенство.

Оле Гунар Солскяер бе направил куп промени в стартовия си състав и логично "лисиците" влязоха в мача като фаворит. Още в 10-тата минута те успяха да излязат напред в резултата чрез Люк Томас, но Мейсън Грийнууд възстанови паритета 5 минути по-късно. Лестър нанесе втория си удар в 65-та минута, а автор на попадението стана бранителят Союнджу.

Победата изкачи момчетата на Брендън Роджърс на 3-та позиция с 66 точки, а Юнайтед остава втори със своите 70. Така три къга преди края на сезона Манчестър Сити има 80 точки, което направи "гражданите" шампиони.