Монтана шокира Етър и прати "болярите" във Втора лига

Гостите триумфираха с гол в 92-ата минута
Обновена: 18 май 2021 20:07 | 18 май 2021 20:07, Красимир Ангелов
13

С гол на Николай Минков в 92-ата минута Монтана победи с 2:1 Етър във Велико Търново и изхвърли "болярите" от efbet Лига.

Преди това Преслав Боруков (20) беше дал преднина на домакините, а в края на първото полувреме Янко Ангелов изравни от дузпа.

Наказателният удар беше отсъден за нарушение на вратаря Христо Иванов срещу Росен Кръстев.

Така с тази загуба отборът на Етър изпадна от първа лига. За "болярите" обаче все още има известна надежда да запазят мястото си в елита, след като на 25 май трябва да стане ясно дали ще има изпадащи от Първа лига заради решението първенството да се върне във формат от 16 отбора, а не както досега - 14.

Възможно е последният в efbet Лига да играе бараж срещу третия от Втора лига, за да се определи последният 16-ти отбор в първия ни ешалон за новия сезон.