Ансамбълът ни на пето място в многобоя на Европейското

Първото място зае ансамбълът на Беларус
Обновена: 12 юни 2021 20:29 | 12 юни 2021 20:15, Ния Христова
7
Българският национален ансамбъл по художествена гимнастика зае пето място в многобоя от Европейското първенство във Варна, предаде БГНЕС.

В Двореца на културата и спорта грациите ни представиха съчетанието си с пет топки. Момичетата допуснаха една грешка, и получиха оценка 46.000, но не бяха на обичайното си ниво в композицията с три обръча и два чифта бухалки и след нова грешка получиха 40.200 точки.
Още по темата

По този начин с общ сбор 86.200 ансамбълът ни, в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова с треньор Весела Димитрова, завърши на пето място в крайното класиране.

Тилата спечелиха италианките с 87.450, а ансамбълът на Беларус завоюва сребърните медали с обща оценка 86.550. В последния ден на първенството в неделя българският ансамбъл ще участва във финалите на пет топки и пет ленти.