Антоанета Костадинова е на финал на 25 м пистолет с първи резултат

Мария Гроздева зае 28-о място
Обновена: 30 юли 2021 07:01 | 30 юли 2021 07:00, Анисия Иванова
4

Единствената българска медалистка от началото на олимпийските игри в Токио - Антоанета Костадинова, ще има възможност да спечели още едно отличие, съобщи БНР. Състезателката ни по спортна стрелба се класира за финала на 25 метра пистолет с най-добър резултат - 590 точки.

Мария Гроздева не успя да намери място сред финалистиките и зае 28-о място. Това бе последното състезание в славната кариера на двукратната ни олимпийска шампионка.

Втора в квалификациите се нареди китайката Ксиао с 587 точки, а трета е Виталина Бацарашкина. Именно рускинята стана шампионка на 10 метра пистолет, като с последния изстрел успя да изпревари Антоанета Костадинова. Бацарашкина и германката Дорен Венекамп влизат във финала с резултат от 586 точки. Водачката след прецизната стрелба Зорана Арунович отстъпи до деветата позиция и отпадна.

Финалът е тази сутрин от 08:00 часа българско време.