България с летящ старт на Евро 2021, ударихме Черна гора с 3:0

Нашите момчета спечелиха първия си мач в турнира
Обновена: 3 сеп 2021 20:26 | 3 сеп 2021 19:55, Красимир Ангелов
5

Националният отбор на България по волейбол започна по отличен начин европейското първенство.

Срещата в чешкия град Острова премина под диктовката на родните национали, които спечелиха първите две части, особено второта, по убедителен начин. Единствените проблеми за възпитаниците на Силвано Пранди дойдоха в третия гейм, когато "лъвовете" се отпуснаха и позволиха по-непретенциозния съперник да се бори за гейма.

В крайна сметка нашите момчета се наложиха с категоричното 3:0 над Черна гора в първия си мач от турнира. В отделните части "лъвовете" спечелиха с 25:22, 25:17, 27:25.

По този начин българите заеха второ място в класирането на група В. Първи са Италия, които надвиха със същия резултат Беларус, но са с по-добро точково съотношение от Пранди и компания.

В следващия си мач България се изправя срещу един от домакините Чехия в неделя, 5 септември, от 17:00 часа българско време.