Лудогорец с разгром над Арда, би с 4:1

С победата лидерът събра 39 точки, с десет повече от втория Черно море
4

Лудогорец попиля Арда Кърджали с 4:1 в среща от 17-ия кръг на efbet Лига.

"Орлите" показаха рано-рано, че нямат никакво намерение да подценяват срещата. Още в седмата минута Джордан Икоко откри резултата, а малко преди изтичането на половин час игра Пиерос Сотириу удвои.

Гостите върнаха интригата в 36-ата минута чрез звездата си Спас Делев, но пет минути по-късно Сотириу заби втория си гол за деня и възстанови аванса от две попадения на шампионите.

Арда имаше своите възможности и на моменти дори беше по-активният отбор, но Лудогорец демонстрира убийствена ефективност. Точно преди изтичането на час игра Кирил Десподов покачи на 4:1 при едва петия точен удар на домакините в мача.

До края не паднаха други попадения, а и умората започна да натежава в краката на футболистите. Така лидерът Лудогорец събра 39 точки, с десет повече от втория - Черно море. Арда е девети с 18 пункта.

По-рано днес в друг мач от кръга ЦСКА 1948 удари Пирин (Благоевград) с 1:0 в среща от 17-ия кръг на efbet Лига.  Ивайло Чочев вкара от дузпа в добавеното време на първото полувреме.

"Орлетата" също получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, но Даниел Наумов спаси изстрела на Станислав Манолев и донесе победата на "червените".