"Ювентус" се отдалечава от Топ 4, завърши 1:1 с "Наполи"

В следващия кръг "бианконерите" имат тежко гостуване на "Рома"
7 яну 2022 07:20, Анисия Иванова
1

Шансовете на "Ювентус" за класиране в Топ 4 на Серия "А" продължават да намаляват, след като осакатен "Наполи" измъкна 1:1 в Торино в едно от двете големи дербита от 20-ия кръг на калчото.

Гостите поведоха на "Алианц Стейдиъм" с гол на Дрис Мертенс в 23-ата минута, но малко след началото на второто полувреме Федерико Киеза изравни.

И двата отбора имаха добри шансове да спечелят сблъсъка, но сякаш нямаха смелостта да рискуват и предпочетоха да залагат на сигурното и логично не беше излъчен победител.

Това устройва повече "Наполи", който събра 40 точки и се намира на 3-то място. "Юве" е на пета позиция с 35 пункта и времето за настаняване в зона Шампионска лига продължава да намалява.

В следващия кръг "бианконерите" имат тежко гостуване на "Рома" на Жозе Моуриньо, докато южняците приемат "Сампдория".