Левски победи Славия и докосна бронзовите медали

"Сините" спечелиха най-старото столично дерби с 2:1
19 май 2022 22:35, Красимир Ангелов
6

Левски победи Славия с 2:1 на стадион "Александър Шаламанов" в отложен мач от предпоследния 30-и кръг на Първа Лига.

"Сините" излязоха напред в резултата в 38-ата минута, когато Патрик-Габриел Галчев центрира прецизно към Илиян Стефанов, а той се разписа с глава във вратата на Светосалв Вуцов.

"Белите" изравниха в 62-ата минута след точно изпълнена дузпа от Георги Вълчев, отсъдена за нарушение срещу Иван Минчев. В 83-ата минута Филип Кръсев наказа бившия си тим с елегантен удар от границата на наказателното поле.

По този начин "сините" се доближиха до бронзовите медали в първенството преди последния кръг.