Ботев победи Берое с 2:1 и ще играе в Европа

С днешния мач бе сложен и край на сезон 2021/22 на Първа лига
28 май 2022 20:55, Красимир Ангелов
7

Отборът на Ботев Пловдив ще играе в турнира Лига на конференциите през следващия сезон, след като победи Берое с 2:1 у дома в баража за участие в евротурнирите.

На стадиона в Коматево домакините спечелиха Битката за Тракия и отново ще играят в Европа.

Мохамед Брахими даде аванс на „канарчетата“ в 38-та минута, когато бе на точното място в наказателното поле на гостите и откри резултата. Играчите на Азрудин Валентич нанесоха втория си удар три минути след почивката, когато Па Конате се разписа със силен и точен изстрел с левия крак.

Само пет минути след това Давиде Мариани върна старозагорци в двубоя с прецизен изстрел от далечно разстояние. Последваха силни минути за „зелените“, но до края на двубоя възпитаниците на Петър Хубчев така и не успяха да стигнат до втори гол и да пратят мача в продължения.

По този начин Ботев се присъедини към Левски и ЦСКА, които ще играят в Лига на конференциите, а Лудогорец ще бъде българският представител в Шампионската лига.

С днешния мач бе сложен и край на сезон 2021/22 на Първа лига.

Сезон  2022/23 в Първа лига ще стартира на 8 юли.