Блестящ Гришо е на осминафинал на Ролан Гарос

Българинът се наложи категорично над Алтмайер
33
Снимка: БГНЕС/EPA

Григор Димитров се класира за втория си 1/8-финал на Откритото първенство на Франция по тенис, след като в среща от трети кръг на надпреварата се наложи категорично над Даниел Алтмайер с 6-4, 6-3, 6-1 за близо два часа и 10 минути игра. Българинът се възползва максимално от това, че игра със 79-ия в световната ранглиста, който достигна до тази фаза след изненадващ успех над осмия поставен Яник Синер.

Българският тенисист загуби само десет точки на първи сервис за целия мач, като отрази пет от седемте възможности за пробив пред съперника. При уинърите и непредизвиканите грешки Григор приключи с положителен баланс - 30 печеливши удара срещу 23 непредизвикани, докато Алтмайер не успя да повтори представянето си срещу Синер и завърши със 17 уинъра и цели 39 непредизвикани грешки.

Така 32-годишният хасковлия се класира за втория си осминафинал във френската столица и първи от 2020-а насам, когато отстъпи на Стефанос Циципас. Сега той ще се изправи срещу различен опонент - победителя от мача между Александър Зверев и Франсис Тиафо.