Тя загуби с 5:7, 4:6 от Йелена Янкович
Обновена: 27 авг 2014 23:39 | 27 авг 2014 23:35,
7
Снимка: архив, Reuters

Българската тенисистка Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на женската схема от откритото първенство по тенис за жени на САЩ, след като отстъпи с 5:7, 4:6 на поставената под номер 9 Йелена Янкович.

Цветана Пиронкова изигра почти перфектен първи сет, като малка грешка в края позволи на Йелена Янкович да поеме контрол над мача. Първата българска ракета се възползва от едно от най-силните си оръжия - подаването от първи сервис, благодарение на което държеше резултата равен дълго време.

Тя обаче започна много лошо 11-ия гейм, загуби първите два сервиса, а две непредизвикани грешки доведоха до първия пробив в мача. Йелена Янкович получи шанс да затвори сета и го направи с  печеливш удар от бекхенд.

Пиронкова стартира успешно и втория сет, но Янкович отново успя да стигне до пробив след непредизвикана грешка от страна на българката. Към този момент българката беше загубила вече над 20 подобни разигравания, а при 2 от 2 в опитите за пробиви, Янкович вече гледаше към победата. Тя защити пробива на собствен  сервис и спечели мача.

Пиронкова, която в първия кръг победи италианката Карин Кнап, си тръгва от откритото първенство на САЩ със 70 точки за световната ранглиста и 60,420 щатски долара от наградния фонд.