Гришо надви Симон, продължава на "Уимбълдън"

С този успех Димитров си го върна тъпкано за загубата в Монте Карло
30 юни 2016 19:41,
17

Григор Димитров се класира за третия кръг на "Уимбълдън", след като надви с 6:3, 7:6(1), 4:6, 6:4 неудобния за него французин Жил Симон.

Срещата между двамата продължи 3 часа и 6 минути, а това бе едва втори успех за българския тенисист от общо седем мача срещу френския му противник.

С този успех Гришо си го върна тъпкано на Симон за загубата в Монте Карло, която датира от април месец.

Следващият противник на българина е американецът Стийв Джонсън, който успя да се разправи с Жереми Шарди.

Двамата са играли два пъти и имат по една победа един срещу друг.

Успехът на Гришо над янкито е именно на "Уимбълдън" през миналата година, когато нашето момче стигна до успеха след 7:6, 6:2, 7:6.

В днешния мач иначе хасковлията демонстрира, че навлиза в много добра форма и неволите от последните няколко месеца са вече зад гърба му.

Първият сет бе решен след един единствен пробив в четвъртия гейм, а по време на частта не се стигна дори до точки за пробив в останалите геймове.

Гришо набра увереност и проби в тилдановия гейм на втория сет за 4:3, но Симон веднага направи рибрейк и в крайна сметка се стигна до тайбрек в който българинът даде само точка на французина.

Третият сет бе далеч по-добър за Симон и след пробиви в третия и седмия гейм той стигна до аванс от 5:2. Силите на Григор стигнаха за връщане на един от пробивите.

Четвъртият сет също стартира отлично за франсето и Симон дръпна с 3:1 след пробив в третия гейм, но Григор върна пробива за 4:4, а след това при 5:4 достигна до два мачбола при сервис на противника и се възползва още от първия.