Кириос на пътя на Гришо по пътя към 1/4-финалите

Австралиецът елиминира Жо-Вилфред Цонга след четири сета
19 яну 2018 21:16, Красимир Ангелов
12

Ник Кириос се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис, където ще играе срещу номер 3 в схемата Григор Димитров.

Кириос, четвъртфиналист в турнира от 2015 година, победи финалиста от 2008 година Жо-Вилфред Цонга (Франция) със 7:6(5), 4:6, 7:6(6), 7:6(5) за 3:17 часа. Представителят на домакините спечели последните пет точки в тайбрека на четвъртия сет, за да затвори мача.

Така Кириос запази надежди да стане първият шампион от Австралия в турнира за последните 42 години. През 1976 година титлата спечели Марк Едмъндсън (Австралия), а Лейтън Хюит загуби финала през 2005 година от Марат Сафин (Русия).

Номер 17 в схемата Кириос ще играе срещу най-добрия български тенисист Григор Димитров в четвъртия кръг, който по-рано днес победи Андрей Рубльов (Русия) с 6:3, 4:6, 6:4, 6:4. 22-годишният Ник Кириос е номер 17 в световната ранглиста. Той има четири титли в кариерата си.

Българинът има две победи в три мача срещу 17-ия в света в момента Кириос, като за последно Димитров загуби с 6:3, 1:6, 4:6 срещу Кириос на полуфиналите в Бризбейн в началото на януари.