Гришо ще срещне Зверев на осминафиналите на "Ролан Гарос"

Германецът победи Тифо в късния мач снощи
16
Снимка: БГНЕС/EPA

Григор Димитров ще срещне Александър Зверев в осминафиналите на Ролан Гарос. Това стана ясно след победата на германския тенисист над 12-ия в схемата Франсис Тиафо от САЩ във вечерния мач в събота. Зверев загуби първия сет, но в крайна сметка се наложи с 3-6, 7-6(3), 6-1, 7-6(5), за да достигне четвъртия кръг в Париж за шеста поредна година.

Мачът се състоя на същия корт, на който Александър Зверев нарани глезена си преди година - контузия, която го извади от игра за няколко месеца, но германецът показа, че отново е в най-добрата си форма.

Още по темата

По-рано вчера Димитров разби Даниел Атлмайер от Германия с 6-4, 6-3, 6-1, за да достигне осминафиналите за втори път в кариерата си. Зверев води в мачовете с българина с 3-1, като единствената победа на Григор е от турнира в Базел през 2014, а съперникът му е взел двата мача на клей до момента.

Битката между двамата ще се проведе в понеделник, а победителят ще срещне Йохишито Нишиока (Япония) или Томас Мартин Ечевери (Аржентина) в четвъртфиналите.