Открито е мястото, където е паднал самолетът Ту-154 на руското министерство на отбраната в Черно море, заяви руското министерство на извънредните ситуации
Служители на руската Държавна инспекция по малките плавателни съдове е открила предполагаемото място, където е паднал самолетът Ту-154 на руското министерство на отбраната в Черно море. Това съобщи пресслужбата на Южния регионален център (ЮРЦ) на руското министерство на извънредните ситуации, предаде ТАСС.
"На 5,5 км от бреговата линия е открито петно от масло. На 1,5 км са открити отломки от пътническия лайнер, в частност колесник. В акваторията на Черно море са открити лични вещи на пътници на самолета", заяви пресслужбата.
ЮРЦ посочи, че служители на Държавната инспекция по малките плавателни съдове са изпратени по предполагаемия маршрут на самолета, който е излетял от Сочи за Латакия и е летял над Черно море. В хода на огледа са открити и петното и отломки от самолета. "Петното от масло е намерено на дълбочина 100-150 м", заяви министерството на извънредните ситуации.
В издирвателната операция участват три самолета на ведомството, с които могат да се спускат спасители и водолази, пише БТА.
Руското министерство на отбраната потвърди, че на 1,5 км от крайбрежието на Сочи са открити отломки от корпуса на самолета, на дълбочина 50-70 м.
Следственият комитет на Русия е образувал наказателно производство във връзка с катастрофата със самолета, съобщи говорителят на комитета Светлана Петренко.
"Военният следствен отдел към Следствения комитет на Руската федерация при Сочинския гарнизон образува наказателно производство по признаци за престъпление, предвидени в Член 351 от Наказателния кодекс на Руската федерация (Нарушение на правилата за полети, довело до тежки последици)", каза говорителката.
"Установено е, че самолетът е изпълнявал планов полет за Сирия. На борда му е имало 83 пътници и осем души екипаж. Известно време след като е излетял от летище Адлер, където е имало зареждане с гориво, Ту-154 е изчезнал от екрана на радара.
Издирването на мястото на катастрофата се провежда от спасително-издирвателните служби на министерството на отбраната на Руската федерация и на министерството на извънредните ситуации на Русия", заяви Петренко.
На борда на самолета е имало снимачна група в състав от трима души на телевизия "Звезда", се казва в съобщение на сайта на медията.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Касите на БНБ ще работят извънредно заради приемането на еврото
Повечето европейски пазари затвориха на червено във вторник
Броят на свободните работни места в САЩ е достигнал петмесечен връх
SOFIX достигна нов над 17-годишен връх
Застрахователните дружества у нас управляват повече от 12,5 млрд. лева в края на септември
България ще работи със Световната банка за подобряване на железопътната инфраструктура
В Гърция за Коледа? Празничната екскурзия виси на косъм
Зеленски отговори на Тръмп: Готов съм за избори в Украйна
19 КПП-та на протеста в София на 10 декември, полицията ще извежда провокатори
Протестът на "ДПС-Ново начало" във Враца: Агитките от другата страна са платени
Протестите на ДПС-НН в Кърджали и Велико Търново: "Не на омразата"
Над 300 снимки в уникална изложба на българската фотография от ХХ век
Зоуи Кристофоли
ЦСКА не беше падал така от 9 години
Първо в Gol.bg: Звезден транфсер! Левски с трети опит да вземе свой палач от България
Хамилтън се забавлява с момиче на Бонд + СНИМКИ
Жозе Моуриньо отново пуска бисери: Не ме карайте да се смея
Али Юзеир се завърна в стил: Зрелищен нокаут за по-малко от три минути на SENSHI 29
Златен петък: Пари и късмет за 3 зодии на 12 декември
Кога кашлицата трябва да ни притеснява?
Fibank представи традиционния си благотворителен календар в подкрепа на художествената гимнастика
3 витамина, без които женското тяло не може – ето как да разпознаете дефицита
Дневен хороскоп за 10 декември, сряда
Постен хляб „венец“
Касите на БНБ ще работят извънредно две съботи заради еврото
Установиха 34 криминално проявени служители в заложни и финансови къщи
Одрусаха Черно море и Спартак след мачовете им с Левски и ЦСКА
Програмата на парламента за утре предвижда обсъждане на вота на недоверие
Студено време, но без сняг до края на седмицата
Йотова: Трябва да опазим гражданския мир в страната
Температури до -98°C: Къде се намира най-студеното място на Земята
Под Гренландия са засечени температурни аномалии
Телескопът XRISM е открил хлор и калий в останките от свръхнова
Нови впечатляващи изображения на 3I/ATLAS: На 19 декември кометата ще приближи Земята
Зелена светкавица над Андите: Фотограф засне рядко атмосферно явление
Високата слънчева активност на 9 и 10 декември може да бъде опасна