Австрийката Фенингер спечели алпийската комбинация в Банско

Според много от наблюдателите победата й е сензационна
1 мар 2015 17:46,
11
Снимка: Булфото

Австрийката Ана Фенингер спечели алпийската комбинация, която се проведе в Банско днес. Фенингер водеше след сутрешния  Супер-Г и спечели с общо време 2 минути, 5.06 секунди.

На 2-о място завърши водачката в класирането за Световната купа Тина Мазе (Словения), която изостана на 0.39 секунди от победителката. Трета е още една австрийка- Катрин Цетел, която изостана на 1.06 секунди.

Още по темата
Авансът на победителката днес след Супер-Г беше достатъчен за успеха й, въпреки че в спускането даде чак 7-о време. Силното представяне на Цетел в спускането беше причина да стъпи на подиума, след 6-и резултат в Супер-Г.
Малко хора очакваха победата на Фенингер точно в тази дисциплина, а много от треньорите я посочиха като сензационна.

Предварително сочена за фаворитка беше световната шампионка и водачка в генералното класиране Тина Мазе, но Фенингер постигна  11-а победа в кариерата си.

Ана Фенингер получи купата от президента Росен Плевнелиев. В церемонията по награждаването участие взеха министърът на туризма  Николина Ангелкова, министърът на младежта и спорта Красен Кралев, председателят на Българската федерация по ски Цеко  Минев, неговият заместник Георги Бобев, кметът на община Банско Георги Икономов.

Заради гъстата мъгла на Банско стартът на ранната дисциплина Супер-Г беше отложен на няколко пъти.

Първоначално началото трябваше да бъде дадено в 10.00 часа, но беше отложено за 11.30 часа. След това то беше прекъсвано няколко пъти поради гъстата мъгла, но все пак всички състезателки успяха да се спуснат по трасето.
Българката Мария Киркова падна и не успя да завърши.

Планираните за вчера и петък супергиганските слаломи също бяха отложени или отменени заради мъглата в българския курорт.