Един от субектите в рамките на НС иска спешни избори – ДПС-НН. Нашето разбиране е, че изборите не трябва да станат при тези условия и с тези хора, които са на водещите позиции, независимо каква е законовата уредба за провеждане на изборите”, каза кандидатът за председател на НС на “БСП-Обединена левица” доц. Наталия Киселова.
По време на днешния вот само два гласа не стигнаха, за да бъде избрана за шеф на парламента.
"Ще има нови разговори, нашето разбиране е, че трябват съвместни усилия в НС и те бъдат над 121 гласа, това е нашето усилие. Ако това е грешка, значи отиваме на избори. Нашите избиратели си дават сметка, че стремежът е да има допълнително блокиране", коментира пред БНР доц. Киселова и е категорична, че нито тя, нито който и да е от групата на коалицията, не са искали подкрепа от ДПС-НН.
"Не сме търсили подкрепата на ДПС-НН, разговори водихме с представители на ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС, защото считаме, че усилията трябва да доведат до мнозинство, което да има ясна посока. Именно изборите са изход, но не единствен. Трябва да започне работа НС и да няма плаващи пясъци - временни мнозинства, които да родят някой Франкенщайн", обясни Наталия Киселова.
И допълни: "Това, което се случи с прегласуването даде възможност на колеги да се включи и групата, с която не водим разговори. Бяхме категорични, че ще подпишем декларацията на ПП-ДБ, но не ни стигна времето."
"Ние подкрепихме принципно декларацията на ПП-ДБ за санитарен кордон и ще бъде обективирано – подписано. Искахме да видим детайлите, защото са доста общи формулировките, за които има необходимост, когато се съгласяваме с общи действия, да видим те какво включват. Това не е редактиране. Погледнете какви са формулите по отношение на първа, втора и трета точка. Искахме разяснение", обясни доц. Киселова.
И посочи, че днес разговорите с ПП-ДБ са били в детайли за внесените промени на Закона за Съдебната власт. "Разговаряхме за комисии и бъдещи усилия, да има работещ закон. Недоверието натрупано между парламентарните групи доведе още веднъж до блокиране", заяви доц. Киселова.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Клисурски посъветва редовния кабинет да съкрати "раздутите разходи"
Централните банки „грабят с шепи“ злато през първото тримесечие
Напрежението около Обединените арабски емирства и ОПЕК обърка азиатските инвеститори
Защо бизнесите автоматизират социалните мрежи и какво печелят от това?
Андрей Гюров: "Магазин за хората" е държавно финансиран експеримент за източване
БФБ и еврото - потенциал за допълнителен растеж
"Глас за спорт" дава думата на гражданите за инфраструктурата в България
Сириец наръга с нож 43-годишен мъж пред къща в София
Innerglow изненадва публиката с рок заряд в "Amusing You"
ЕК: Държавите от ЕС да ускорят въвеждането на проверката на възрастта
Рекорд! ФИФА раздава 871 000 000 долара на участниците на Мондиал 2026
Арсенал още носи етикета "Нещо ни липсва"
Стенли готви голяма изненада за феновете за "Мача на Надеждата"
ЦСКА – Лудогорец
Машини! ПСЖ и Байерн ликвидираха скуката във футбола
Нойер: 5 гола и нито едно спасяване не говорят добре за мен
Най-мистериозните зодиакални знаци
Само 3 минути на ден: техники, които намаляват стреса веднага
Над 230 мотористи откриват мотосезон 2026 на 1 май във Вонеща вода
5 задължителни ястия за трапезата на 1 май
Повече тежести или повече повторения – коя стратегия за мускули наистина работи
Тайните за красива фигура и перфектен тонус: Съветите на SilaBG
Мъж пострада при опит да спре крадец в двора си
Петно от мазут изплава на плажа във Варна
Ръководството на „Магазин за хората" подаде оставка
Над 835 000 служители могат да останат без ваучери за храна
Спипаха "готвач" на дрога и дилър на фентанил във Варна
Мисията „Артемида III“ се отлага: SpaceX и Blue Origin не са готови
Две пълнолуния в един месец: Не пропускайте небесния спектакъл през май 2026 г.
Откриха древен свят в Антарктида, скрит под ледовете от милиони години
Проучване доказа: Планетите се образуват по-лесно около двойни звезди
Орбитите на астероиди може да „отрежат“ пътя до Марс
Телескопът „Хъбъл“ проследява еволюцията на Тройната мъглявина