"Благодарение на вас България е спокойно място. Вашите усилия, всеотдайност дават спокойствие и сигурност на българските граждани”, каза пред журналисти и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов по време на официалната церемония "Полицай на годината".
По думите на главния прокурор полицията заслужава уважение и признателността на обществото. Сарафов бе категоричен, че МВР винаги е имало и ще има пълна подкрепа от прокуратурата.
Сарафов пожела на полицаите да бъдат здрави, успешни и спокойствието, което има по улиците, да бъде ненарушено. “Нека продължим така, нека България да е спокойна страна", отбеляза Сарафов.
За исканите имунитети на политиците, Сарафов коментира, че очевидно политическата ситуация предполага удобен момент.
“Единият вариант е, когато назрее конкретният момент, тогава да се поиска. Вторият - независимо че едно разследване е приключило, делото да се остави на “трупчета” и да чака т.нар. “подходящ” момент” обясни Сарафов.
“Поискването на имунитет не означава присъда, а е нищо повече от възможност да се проведе обективно разследване”, подчерта той, като добави, че тепърва ще разглежда искането за имунитета на Лена Бориславова от ПП.
Според него в България няма избирателно правосъдие. “Твърде много се преекспонира личността и длъжността на главния прокурор. Не всичко зависи от него. Не съм заел тази длъжност все още, не се знае дали изобщо ще я заема. Главният прокурор не познава всички дела. Той има твърде много други функции по администриране на системата: решаване на кадрови и финансови въпроси, например. Тук, малко или много, главният прокурор е в ролята на своеобразна пощенска кутия”, коментира Сарафов.
“Прокуратурата е крайъгълният камък, около който се върти политиката в държавата, независимо кой е главен прокурор”, каза още и.ф. главен прокурор.

Украйна няма ясен отговор ще я защитят ли съюзниците, разчита САЩ да притиснат Русия
Геополитическите сътресения разклатиха оптимизма на Wall Street
Шефчович: ЕС обмисля да спре временно въглеродния данък върху торовете
Кадър на деня за 7 януари
Ценовата война на автомобилния пазар в Китай продължава въпреки по-строгите регулации
Тръмп: Без дивиденти и обратно изкупуване на акции при отбранителните компании
Хороскопът вещае успехи за няколко зодии на 8 януари
Навици на родителите, които възпитават по-добри деца
Домашен лек с черна ряпа и мед за лечение на кашлица
Ходенето като упражнение - кога не е достатъчно?
Зодиите, изправени пред кармични изпитания през 2026 г.
Спортът по телевизията днес, 8 януари
Мачовете по телевизията днес, 8 януари
Конте изригна срещу съдиите: Хойлунд да си ампутира ръката ли?
ЦСКА и Лудогорец в битка за нападател от Алжир
Интер дръпна с 4 точки след 2:0 в Парма
Груев с асистенция, но Лийдс падна с 3:4 в невероятна драма
Таро карта за 8 януари, четвъртък
Какво се прави на Бабинден
Дневен хороскоп за 8 януари, четвъртък
Лесна питка за Бабинден
Зимна промоция на „България Еър“ с отстъпки до 35% за 12 дестинации
Само месец остава до най-личния концерт на Николина Чакърдъкова
Една държава в ЕС не е длъжна да приеме еврото - ето коя е тя
Мицкоски се жалва от България: София иска цялостно предефиниране на македонската идентичност
Периодът на двойно обращение на левове и евро няма да се удължава
Зеленски се оплака: ЕС не ни казва как ще ни защити от Русия
Астрономи от Варна: Тази вечер ни очаква рядко астрономическо зрелище
17-годишен ученик направи приложение за еврото: Eurobuddy
Под пустинните пясъци на Южен Египет откриха византийски манастир
Британски учени с революционно откритие за живота след смъртта
Гигант се издигна над марсианските облаци: Какво видяха учените на Червената планета
НАСА се опитва да спаси обречения телескоп Swift
Професиите на бъдещето: Как ще изглежда ИТ пазарът след 2030 г.