Великотърновският окръжен съд не уважи искането за съкратено съдебно следствие от защитата на Начо Пантелеев, който е обвинен за смъртта на футболния треньор Ферарио Спасов.
На днешното дело, което се проведе с променен съдебен състав, бе решено да се премине към нормално протичане на следствието с изслушване на свидетелите и вещите лица. Съдът потвърди мярката за неотклонение „подписка“ и забраната обвиняемият да напуска пределите на България. Следващото открито съдебно заседание бе насрочено за средата на март, когато следва да бъдат направени разпитите и пледоариите, съобщава БТА.
За осигуряване на нормално протичане на делото бе назначен и резервен защитник.
По време на заседанието адвокатът на подсъдимия Венцислав Фоти и самият Начо Пантелеев поискаха да не се провежда разпит на всички свидетели и вещи лица, а да бъдат призовани и изслушани само тези, изготвили автотехническата експертиза. Обвиняемият смята, че трябва да понесе наказателна отговорност за деянието си, а неговият адвокат е на мнение, че още при досъдебното производство са направени всички нужни разследвания.
След като адвокатът на близките на Ферарио Спасов не се съгласи с предложението, бе проведено кратко съвещание, след което съдия Милена Карагьозова не уважи искането на обвиняемия и неговия адвокат.
След приключване на днешното разпоредително дело, адвокат Фоти коментира пред журналисти, че в края на обвинителния акт се съдържат твърдения за извършени други нарушения по Закона за движение по пътищата от страна на Пантелеев, на база на които правната квалификация на деянието е направена като особено тежък случай.
"Затова ние поискахме да се изслуша автотехническата експертиза, защото към нея имаме допълнителни въпроси. Те няма да променят нейното заключение по същество, а ще изяснят някои подробности", каза Фоти и допълни, че с подсъдимия не оспорват механизма на пътнотранспортното произшествие.
Прокурорът по делото Валентин Вълков от Окръжната прокуратура в Ловеч изрази надежда този път процесът да приключи в рамките на следващите два месеца. Пред журналисти Вълков каза, че ще отстоява докрай обвинението за особено тежък случай, за което е предвидено наказание от 12 години лишаване от свобода.
Именитият футболен треньор Ферарио Спасов загина при катастрофа край великотърновското село Шереметя на 11 ноември миналата година. Обвиняемият Начо Пантелеев е с мярка за неотклонение "подписка", която изпълнява на домашния си адрес в Лясковец. Делото срещу него беше отлагано два пъти миналата година заради заболяване на адвоката на Пантелеев и на самия обвиняем.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Apple на 50 години: Три продукта, които промениха начина ни на живот – и три, които не успяха
Запрянов: Самостоятелна отбрана извън колективната е непосилно бреме за икономиката ни
Войната с Иран прави американската икономика по-доминираща от всякога
Великобритания се опитва да убеди Anthropic да разшири присъствието си в страната
Сърбия е открила експлозиви до "Балкански поток" в близост до унгарската граница
Приходите на Foxconn за първото тримесечие скачат с близо 30%
"Таен клиент" разкри незаконна търговия с лекарство за пчели
Митрополит Киприан и Старозагорската опера с мащабен концерт за Великден
Обедна емисия
Регионален форум обсъди съдбата на заетите във въглищния сектор
Великден в Раковски: Вярващи си пожелаха мир и здраве
"Бъди един от нас: Дари кръв - спаси живот": Старт на кампанията за доброволно кръводаряване
Малдини за Скуадра адзура: Тотален разгром!
Разрив в Барса? Флик коментира гневния Ямал
Малена Замфирова вече гледа с оптимизъм към бъдещето
Босът на Берое беснее: Дузпа за нас, червен картон за ЦСКА!
ЦСКА срещу Барса? Стоичков води голям отбор на новата "Българска армия"
Бомба! Турски гранд брои милиони на Левски за Майкон
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Дневен хороскоп за 5 април, неделя
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Нумерологична прогноза за 5 април
Последен ден от благотворителната кампанията "Купи и дари" във Варна
Запрянов е категоричен: Не сме във война с Иран, НАТО ни пази
Великден в Йерусалим премина при засилена охрана и ограничения
Нова наредба въвежда ясно разграничение между "енергийно бедни" и "енергийно уязвими" групи
КНСБ предлага спешни мерки срещу поскъпването на живота
Тагарев: Идеята за мир в Украйна се приватизира от партийни цели
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация