В пиковите часове в края на работната седмица и в почивните дни - събота и неделя, когато много хора тръгват на път за улеснение на трафика и по преценка на "Пътна полиция", е възможно по обходни маршрути да се пренасочва движението на тежкотоварни автомобили над 12 т в участъка от АМ "Хемус" в района на тунелите "Топли дол" и "Правешки ханове". По този начин по отсечката ще преминават двупосочно само леки и лекотоварни автомобили. Целта се да се повиши безопасността на движение и да се осигури по-комфортно преминаване през участъка с двата тунела, на които продължава основният ремонт.
В петък /14 март/ от 10 ч. до 20 ч. и в събота /15 март/ от 8 ч. до 16 ч. тежкотоварните камиони, пътуващи в посока Варна ще бъдат пренасочвани при необходимост по п. в. "Витинска река" по път I-1 София - Ботевград и път II-17 и ще продължават по магистралата при п. в. "Ботевград". След това движението им ще се пренасочва при п. в. "Правец" по път I-3 Ботевград - Ябланица и ще се връщат на магистралата при п. в. "Осиковска Лакавица".
В неделя /16 март/ от 12 ч. до 20 ч. тежкотоварните автомобили над 12 т, пътуващи за София е възможно да бъдат пренасочвани по преценка на полицията по обходното трасе от п. в. "Осиковска Лакавица" по път I-3 Ботевград - Ябланица и да се връщат на магистралата при п. в. "Правец". След което ще бъдат отклонявани от п. в. "Ботевград" по път II-17 и път I-1 София - Ботевград и ще продължат по магистралата при п. в. "Витинска река".
При необходимост, в зависимост от интензивността на движение и по преценка на органите на ОД на МВР София/СДВР е възможно да бъдат въвеждани и други ограничения, осигуряващи безопасното преминаване през участъка на АМ "Хемус".
Агенция "Пътна инфраструктура" се извинява на шофьорите за причиненото неудобство, но ремонтните дейности са необходими, за да се осигури безопасността на движение през съоръженията. Апелът към шофьорите е да карат внимателно, да спазват правилата за движение и ограничението на скоростта, да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи. Да не се използват аварийните ленти по автомагистралите за по-бързо придвижване при натоварен трафик. По този начин се възпрепятства преминаването на превозните средства със специален режим на движение в случай на инцидент.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Киев се бори да запази санкциите за Русия, партньори искат спиране на удари в Уст-Луга
Тръмп се превръща в най-големия енергиен терорист
S&P 500 отбеляза най-силния си ден от май насам с надеждата за край на войната в Иран
Финансист: При война след 15 април от ценови риск ще се премине към риск от недостиг на гориво
България влиза в надпреварата за AI суверенитет с BgGPT 3.0
Virgin Galactic подновява продажбата на билети за космически полети
Рецепта за агнешка дроб сарма със заливка
Три зодии получават неочаквани пари на 1 април
Земетресение с магнитуд 5 по Рихтер разтърси Япония
Взет на пожар в Левски отпрашва към Индонезия?
Новият собственик на Левски е водещ играч в цяла Европа!
Шофира пиян: Легендата Тайгър Уудс съобщи важна новина
Гатузо: Боли! Извинявам се на Италия, това е голям удар за нас
Какво се случва с Кристиано Роналдо? Мартинес изплю камъчето
Последен мач в Аржентина? Меси вкара гол №116 за гръмко 5:0
Какво се слага на масата на Цветница
Лучник с коприва за Цветница
Нумерологична прогноза за 1 април
Нискокалоричен кекс без захар с ябълка и морков
Лунна диета за април
Таро карта за 1 април, сряда
Йотова за споразумението ни с Украйна: Недопустимо нарушение на диалога между институциите
Отбелязваме Деня на шегата
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Виц на деня - 1 април
Днес ще е облачно, а температурата ще стигне 11°
Легенди на Висшата лига идва в Бургас за "Мач на надеждата"
Оръжие от космоса: Археолози откриха брадва с извънземен произход
Учени откриха източника на магнитните бури: Какво се случва в недрата на Слънцето
Китай представи пътна карта за 6G с търговски старт през 2030 г.
Проблеми с топлинния щит на „Орион“: Сигурността на Артемис 2“ е под въпрос
Pulsar Fusion разработва двигател за междупланетни полети
Учени с прогноза: Цунами в Средиземно море е неизбежно