Напрежението в Столичния общински съвет расте. Това се усеща особено остро след последната декларация на групата на ГЕРБ-СДС, насочена срещу настоящото управление на кмета на София.
"Декларацията е остра, но тя абсолютно точно описва състоянието на столичния град в момента. Откакто ние, от 2023 година, не сме във властта, нищо не се е случило – напротив, всичко се забатачва, кризата се задълбочава, вече сме свидетели на една очаквана семейна драма, превръщаща се в латиноамерикански сериал. Но най-лошото от всичко това е, че губят софиянци, губи градът и губят жителите на града", коментира общинският съветник от ГЕРБ д-р Антон Койчев в студиото на "Денят ON AIR".
Критики към експертизата на настоящото управление
Д-р Койчев поставя под въпрос експертизата и подготовката на хората, които в момента управляват, като подчерта, че ентусиазмът и лозунгите не стигат – трябват действия и компетентност.
"Няма такова нещо като професия "градски активист". За да правиш политика, трябва да имаш експертиза, опит, не само ентусиазъм и заклинания. Много подведоха хората. Говореше се за готов екип, за действия – и какво се оказа? Едно голямо нищо", каза д-р Койчев пред Bulgaria ON AIR.
Скандал около избора на главен архитект
Според д-р Койчев, конкурсът за нов архитект на София е бил проведен непрозрачно и съмнително, без участието на опозицията и на важни професионални фигури. Поста зае Богдана Панайотова с подписа на кмета Терзиев.
"Начинът на провеждане на конкурса беше просто скандален. Когато ти претендираш да бъдеш морален стожер, да създаваш морални репери, трябва да ги изпълниш. Нещо на тъмно се случи", каза д-р Койчев.
Обвиненията в корупция и възможни зависимости не подминават и новото ръководство. Според д-р Койчев, политическите партньори на управляващите трябва да докажат с действия, а не само с думи, че се разграничават от нередностите. Самият той е скептичен към шумни политически пиар акции като полиграфски тестове, които по думите му приличат на театър за отвличане на вниманието.
Относно възможността за освобождаване на ключови фигури, като шефа на "Метрополитен" Стоян Братоев, д-р Койчев не потвърди подобна информация и я отдаде на слухове, пуснати от политическите опоненти. За него, това е част от тенденцията за прехвърляне на вина и опит за бягство от отговорност.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Производството и доставките на горива у нас намаляват в началото на годината
Наемането на служители в частния сектор на САЩ се е увеличило повече от очакваното
Wall Street започва търговията с надежда, че войната в Иран е към края си*
Азия се обръща към електрическите автомобили заради кризата с горивата
Mercedes инвестира 4 млрд. долара в американски завод до 2030 г.
Продажбите на дребно в САЩ нарастват по-рязко от очакваното
Костадинов: Скриването на информация за иранската нота е престъпление
Централна прогноза
Нотата от Иран до България е получена на 18 март: Има ли заплаха за страната ни?
Нов сигнал за съмнително месо: Затвориха цех в ловешкото село Торос
Изпращаме Кирил Ампов на Лазаровден
Йотова: България е ключов играч за енергийната сигурност на Югоизточна Европа
Спортното министерство награди топ таланти в леката ни атлетика
Донарума с много емоционално признание след провала на Италия
Гибона сред първите с послание към Боби Михайлов на „Герена“
Печално постижение! Челси с рекордни финансови загуби в историята на Висшата лига
Да се смеем ли, да плачем ли?! Ето накъде се придвижи България в ранглистата на ФИФА
Стадионът на ЦСКА е почти готов! + ВИДЕО
Хубави промени до 30 юни за 6 зодии
Цветни маникюри за Цветница
5 забележителни черти на родените през април
Пълнолуние във Везни на 2 април – енергия за успех
Италиански козунак със стафиди
Лунна диета за април
С икономически растеж от 3.1% България е сред водещите в ЕС
Какво ще е времето утре?
От днес музеите във Варна са по-скъпи
Георг Георгиев: Служебният кабинет въведе Украйна в заблуда
3-годишно дете увисна на парапет от 8-ия етаж в Ямбол, родителите не били вкъщи ВИДЕО
Костадинов: България действително представлява легитимна военна цел за Иран
Предложиха нова мисия за изследване на Уран
Ново изследване: Земята е формирана изцяло от материал от вътрешната част на Слънчевата система
Какво ще се случи, ако астронавтите от „Артемис II“ попаднат в слънчева буря?
Кометата C/2026 A1 се разпада: последни дни преди сблъсъка със Слънцето
Втори сателит на Starlink експлодира в орбита
Доказателство за божествен произход? Учени анализираха структурата на Библията