IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

"Шеф" на градушките: Борим се, дежурим, но ние не сме богове

На 25 полигона се работи на денонощен режим от началото на април

Снимка БГНЕС

Снимка БГНЕС

„Готовата градушка няма как да я унищожим, ние не сме богове“. Това казва шефът на полигона за борба с градушките в Бърдарски геран инж. Йордан Йорданов.

„Хората трябва да са малко по-запознати. Защитата от градушка гарантира 80-90% да няма валежи върху определена площ. Когато има готова градушка и тя навлиза над защитена територия, тогава само може да предотвратим по-нататъшното й разпространение“, уточнява инж. Йорданов.

„Ние работим превантивно, но 2 милиона декара е територията, която защитаваме. От тях около 1,7 млн. са обработваема земя, другото са гори и пасища”, обясни още инж. Йорданов.

Полигоните за борба с град,ушките в страната са 25, и те работят на денонощен режим от началото на април до началото на октомври. Тогава екипите са в бойно дежурство и реагират в рамките на до 2-3 минути. /бТВ

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
България
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата