Васил Терзиев заяви, че чака да види дали синдикатите могат да му предложат нещо разумно, което да обсъдят на среща днес. Той обаче е категоричен - това, което в момента се иска от него, не може да го изпълни.
"Разбрахме се да ми изпратят техните сметки и да видим дали има повод за нова среща днес", заяви кметът на София пред NOVA.
По думите му три часа той им е обяснявал, че при 180 лева повишение отваря дупка 55 милиона лева, която може да стане 35, ако държавата поеме охраната на метрото. Искането за 300 лева отваря още 35 милиона дупка.
"Пари по сметките има, но едно е да можеш да ги харчиш. 40-50 милиона лева има в капиталовата сметка. Нека кажат дали да намалим половината детски градини, където са заложени 120 милиона. Това, което се иска, няма как да го посрещна. Не е въпрос на инат.", категоричен бе той.
Терзиев обясни, че се водят разговори с ЦГМ, като се чака отговор по-късно днес, как ще бъдат компенсирани гражданите, които са си закупили целогодишни карти за транспорт. Също така се обсъжда и дали буферните паркинги да не са безплатни в такива ситуации.
Водят се разговори с ЦГМ дали буферните паркинги могат да бъдат безплатни в такива ситуации.
По думите на кмета е трудно да се използват бус лентите от шофьорите, тъй като трябава да се вземе правно решение да се спрат камерите, които засичат нарушителите.
"Думата "искам" не ми харесва. Това не е детска градина, не са децата, да казват "мамо, тате, искам", заяви Терзиев. Попитан дали вдигането на цената на билета може да компенсира разходите за заплати, той заяви, че няма политическа воля за подобен ход.
Той заяви, че няма никаква полза столичани да нямат градски транспорт, но подчерта, че „когато няма пари – няма пари”.
Дирекция "Образование" има за задача да направи анализ колко учители и колко ученици са успели да се придвижат въпреки липсата на транспорт.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Русия затяга хватката върху Армения заради обръщането ѝ към Европа
След Billa Rewe може да продаде и веригата магазини Penny в Италия
Носимите устройства все по-често разчитат на AI, за да прогнозират здравословни проблеми, преди да се случат
Министърът на образованието: Пазете Софийския университет и обществената подкрепа, която има
Бокс при пирамидите показа стремежа на Египет за значим пробив в туризма
Жителите на Севлиево ще получат над 120 хил. литра бутилирана вода от Държавния резерв
Анна Авиил: Четенето е било привилегия, опазването на книжовността е гордост
Свлачище се активизира в Троян
Обедна емисия
Хванаха десетки пияни и дрогирани шофьори, съставиха хиляди фишове и актове
Марсилия търси нов треньор, Галтие е сред вариантите
Спалети и готов да поеме вината в Ювентус
Аякс се промъкна до Европа след дузпи
Въпреки провала: босът на Фратрия надъхва тима си
Тиаго Силва се завръща в Челси ?
Мондиал 1962: Бразилия отново е №1
Седмичен хороскоп за 25 – 31 май: Напредък за Лъва
Българската копродукция „Мечтаното приключение“ спечели Наградата на журито на Филмовия фестивал в Кан
Женски хороскоп за юни 2026
Седмична таро прогноза за 25 – 31 май 2026
10 празнични рецепти за 24 май
3 мързеливи протеинови неделни закуски
Гришо разказа как му взели книжката преди 6 години в Монако
Над 180 000 души са присъствали на антиправителствения протест в Белград
Трима министри ще проверят възстановяването на авариралия водопровод за Севлиево
Излязоха подробности за фаталния инцидент с починало 15-годишно момиче в Благоевград
Близки на 18-годишната Далия търсят истината за смъртта й
Силно земересение разлюля Турция
Пентагонът публикува видео с летящ „хуманоид“ над САЩ?
Учени откриха най-стария лед на Земята: Защо беше важно да го намерят?
SpaceX изстреля за първи път новата версия на Starship (снимки)
Заради боклука в Космоса: Япония пуска нова версия на своя дървен сателит
По-големите награди драстично ускоряват ученето в мозъка
Бъдещите колонисти на Марс ще могат да си принтират инструменти на място