"След приемането на България официално в еврозоната от 8 юли няма вече при нас политическо решение да не се подкрепят вотове на недоверие",заяви лидерът на "Продължаваме промяната" Асен Василев преди днешното гласуване.
Василев уточни, че ще разгледат мотивите на внесения от “Величие” вот на недоверие към кабинета “Желязков" и чак тогава ще решат дали да го подкрепят.
"Всеки вот, зависимо от мотивите - колко сериозни са те и колко сериозни са проблемите, които се поставят, ще бъде обсъждан индивидуално и ще се вземат индивидуални решения", подчерта народният представител.
Асен Василев приветства решението на правителството до края на месеца да бъде изготвено и прието законодателство, което да реши проблема със заплащането на младите лекари, медицински сестри и други здравни специалисти. Той определи това като “най-важната новина на деня".
"След месеци протести най-накрая трябва да се намери решение. Ние подкрепяме законопроект, който младите лекари са изготвили, трябва да бъдат направени някои дребни корекции, но до края на месеца това НС би следвало да приеме това законодателство, така че те да получат достойно заплащане", каза още бившият финансов министър.
Василев добави, че увеличението на заплатите е това, което са заложили младите лекари - заплата да стане 150% от средната работна заплата в страната за последните 12 месеца.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.