Първият глобен вече през тол системата, която е свързана със системата на Министерството на вътрешните работи (МВР), е налице. Днес му беше връчен акт. Това съобщи министърът на вътрешните работи Даниел Митов на бифинг в Министерския съвет.
Всички камери на тол системата са свързани със системата на МВР и оттук нататък ще бъдат глобявани всички нарушители и тези, които се движат по аварийните ленти, увери Митов.
По думите му, когато бъдат приети промените в Закона за движение по пътищата, най-вероятно тази седмица, започва санкционирането и за превишаване на средна скорост.
Продължават да се движат линейните автомобили по магистралите с максимално разрешената скорост, така че да санкционират агресивни шофьори и такива, които превишават скоростта, информира още вътрешният министър.
Той съобщи, че са закупени и се раздават над 180 радара, които ще бъдат разположени по чувствителни точки из страната. Софтуерът на тези радари е модернизиран и настроен, така че да се засичат две скорости – максималната за автомобили и другата – максимално разрешената за тирове, допълни Митов.
През април депутатите приеха на първо четене пет законопроекта за промени в Закона за движение по пътищата. Част от предложените изменения предвиждат за нарушение, установено и заснето с автоматизирано техническо средство или система, за което не е предвидено наказание лишаване от право да се управлява МПС или отнемане на контролни точки, да се издава електронен фиш в отсъствието на контролен орган, с който се налага глоба или имуществена санкция в размер, определен за съответното нарушение. Предвижда се електронният фиш да подлежи на обжалване по реда на Закона за административните нарушения и наказания, припомня БТА.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

С визита в Близкия изток Зеленски отправя предизвикателство към Доналд Тръмп
Дали не е време да преосмислим активите убежища?
Нидерландски съд забрани на Grok да генерира голи снимки
Nasdaq навлезе в корекция заради противоречивите послания за войната в Иран
Страните от ЕС напредват с плановете за центрове за депортиране в трети страни
Китай е забранил на главния изпълнителен директор на стартъпа Manus да напуска страната
Хороскоп за седмицата от 30 март до 5 април: Любов, финанси и личен растеж
Циклонът "Дебора" удря Гърция с бури, дъжд и застудяване
Задържаха жената, намушкала четирима души в София
Отлична новина за Левски преди големите битки за титлата
Нов капитан извежда България
България хвърля двама дебютанти срещу Соломоновите острови
България излиза срещу един от най-слабите национални тимове в света
Соломонови острови – България
Швейцария – Германия
Ванилов нискомаслен протеинов мус без захар
Нумерологична прогноза за 27 март
Защо сезонните зеленчуци са толкова важни за здравето
Таро карта за 27 март, петък
Дневен хороскоп за 27 март, петък
Smart Care реализира 10000 поръчкови душ кабини в София – Какви са съветите на екипа?
Честваме паметта на света мъченица Матрона Солунска
Задържаха жена, намушкала четирима души в центъра на София
Тръмп отмени ударите по Иран до 6 април
Пазар: Цените на електромобилите втора ръка падат много по-бързо от колите с ДВГ
Путин сравни войната в Близкия с пандемията от COVID‑19
Нова мода: Употребявани коли от Китай заливат пазара в ЕС
Учени: Може да пропускаме сигнали от извънземни заради космически „шум“
Откриха скелета на д’Артанян, твърдят археолози
През 1883 г. Луната неочаквано става синя, а Слънцето – „великолепно зелено“: Какво е обяснението?
Материали-чудо могат да направят обектите „невидими“
Учени създадоха първия атлас на мозъка: Как се променя той с възрастта
Загадъчен сигнал доказва съществуването на първични черни дупки?