Да сменим Конституцията и да кажем, че в България има две касти – едната е кастата на управляващите, които имат сто процента права и нула задължения, и другата каста на обикновените граждани, които имат сто процента задължения. Това каза в декларация от името на парламентарната група на "Величие" лидерът на партията Ивелин Михайлов.
Според Михайлов вчера е станало ясно защо няма техника за гасене на пожарите, а именно защото две министерства се карат. Той посочи, че много български граждани задават едни и същи въпроси, които нямат отговор, сред които са защо напоителните системи не се изграждат, защо министърът на околната среда и водите казва спрете да поливате доматите и градините си, защо не се поддържат язовирите. По думите му винаги отговорите са, че ситуацията е сложна, ремонтите са сложни.
Питат хората защо толкова се бави увеличението на заплатите на младите лекари, коментира Ивелин Михайлов. Питат хората защо не се решават проблемите със сметищата, посочи също депутатът и допълни, че според отговорите на управляващите е спорно това в чия юрисдикция е - поради тази причина ще изчакаме още около 35 години, за да започнем да решаваме този проблем. Питат защо не се реши проблемът с незаконното строителство, защо не се оправят железниците – пак въпросът е сложен и няма отговор, коментира още лидерът на "Величие".
Преди това в процедура по начина на водене колегата му Красимира Катинчарова заяви, че случващото се в пленарната зала е скандално. Госпожо председател, вие сте съучастник в един водевил, обърна се тя към председателя Наталия Киселова. Катинчарова коментира поисканите от представители на управляващото мнозинство от ГЕРБ-СДС "БСП-Обединена левица" и "Има такъв народ" три последователни проверки на кворума в началото на заседанието, като отбеляза, че целта им е да има нисък брой регистрирани и да се вземат решения с по-малко мнозинство. Целта е народните представители да си тръгнат за Гърция. Трябва да ви кажа, че това е недостойно поведение, добави Катинчарова.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Д. Тодоров: Инфлацията може да се вдигне между 0,5% и 1% при цена на петрола над 100 долара
Dow Jones се понижи с над 750 пункта в новия си най-лош ден за 2026 г.
BMW се стреми към възстановяване в Китай чрез своята серия Neue Klasse
Тръмп замрази 106-годишен закон в САЩ, за да намали цените на бензина
Най-слабото място на бизнеса у нас са процесите и координацията между екипите
Атаката срещу газово находище в Иран оцвети в червено европейските борси
Освен скъпото гориво: Още един удар по шофьорите на дизелови коли
Движение без усилие: Алтернативи на традиционните тренировки
ЕС въвежда нови забрани на пазара на употребявани автомобили
Децата със строги родители имат проблеми във връзките си като възрастни
Рецепта за пилешка кавърма по селски
Мачовете по телевизията днес, 19 март
Всички резултати от Шампионската лига. Ето и двойките на 1/4 финалите
Голяма новина за ЦСКА и Лудогорец, Левски също е замесен
Мощен Ливърпул разнебити Галатасарай, идва ред на ПСЖ
Байерн мушна само 4 на Аталанта и подпечата екшъна с Реал
Левски лети към титлата: Хулио Веласкес готви изненада
Дневен хороскоп за 19 март, четвъртък
Новолуние в Риби на 19 март – мечтаем смело, но не бързаме
Таро карти за април за всяка зодия
Ново начало за 3 зодии на 20 март – пролетното равноденствие
„От семенцето до чинията“ от Мишел Дормъди
5 минималистични хит тенденции в маникюра за 2026
Литературно събитие събира над 30 артиста в близо 50 срещи във Варна и страната
Деца се запознаха с интересни легенди от Североизтока
Над 1100 учители се обучиха да използват изкуствен интелект в учебния процес
Пета гимназия е №1 по мини футбол за VIII-X клас в „Ученическа купа Варна 2026“
Има ли риск за овошки тази година?
Живопис, музика на живо и триизмерни прожекции при откриването на изложба във Варна
Рядко явление в Атлантическия океан: Морски гиганти са забелязани на неочаквано място
НАСА с необичаен призив: Снимайте градушките!
Ще се превръщат ли роботите-фермери в тор след края на експлоатацията си?
Мощна магнитна буря ще удари Земята между 19 и 22 март
НАСА планира ежемесечни кацания на Луната през 2027 г.
Възможен ли е извънземен живот на луни, реещи се в мрака на Космоса?