"Най-важното предизвикателство е да върнем на българската левица статута ѝ на основен политически фактор в българския живот", заяви председател на БСП-ОЛ Атанас Зафиров след националната конференция под надслов "БСП-Обединена левица": успехи и предизвикателства", която се провежда в Стара Загора.
Вицепремиерът посочи, че успехите, които това управление постига, ще допринесат за изпълнение на тази политическа цел. "Ние многократно сме заявявали, че сме социалният вектор в това управление. България и българските граждани имат нужда от такава социална защита", подчерта Зафиров.
Според него през изминалия парламентарен сезон е имало доста изгубено време в безплодни вотове на недоверие и повтарящи се парламентарни контроли, които са били по едни и същи теми и губят времето на министрите. Зафиров определи опозицията като разпокъсана, безидейна и без всякаква сериозна алтернатива и посочи, че в “тази не съвсем нормална парламентарна среда" управляващото мнозинство е успяло да изпълни законодателната си управленска програма за първите шест месеца.
"Макар и в труден управленски формат, немалка част от тези законопроекти, на които държим и сме поели като ангажименти пред нашите избиратели, успяха да минат през пленарна зала. Аз съм удовлетворен от качеството на свършената работа, не толкова от количеството", коментира вицепремиерът.
Председателят на БСП-ОЛ посочи, че е трудно за изминалите шест месеца да се каже дали партията е загубила или спечелила от това, че е в управлението. "Съдейки от последните социологически проучвания и от настроението на хората и участниците в нашата коалиция, смятам, че на този етап позитивите са повече. Сигурен съм, че ако запазим този темп на работа и ако запазим този темп на изпълнение на ангажиментите, които сме поели към нашите избиратели, ние ще излезем успешно от този управленски мандат“, смята Зафиров.
Той подчерта, че това са били и част от въпросите, обсъждани по време на националната конференция. “Една година от основаването на коалиция “БСП-Обединена левица“ днес получихме за пореден път висока оценка от нашите коалиционни партньори за участието ни в съвместното управление. Тя беше подплатена с отчет на всички министри, с отчет на парламентарната група и на председателя на Народното събрание“, каза още председателят на БСП.
Зафиров коментира, че "всичко това, което беше направено по един ясен и категоричен начин стигна до по-широк кръг от български граждани".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Петролът поевтинява, докато САЩ засилват опитите за прекратяване на войната в Иран*
Иран отрече твърденията на Тръмп за преговори, САЩ изпращат подкрепления в Близкия изток
Deutsche Bank: Войната в Иран може да създаде петроюана
Русия може да е тествала нови дронове в рекордна атака за денонощието по Украйна
Wall Street не повярва на уверенията за прогрес в преговорите между САЩ и Иран
Кога ще се произнесе КС за България в Съвета за мир на Тръмп
Руски дрон удари комина на електроцентрала в Естония
Благовещение е - задължителни ястия за трапезата на празника
Иран към САЩ: Няма да има сделка – нито сега, нито някога
Младеж е загиналият в катастрофата между ТИР и кола край Садово
Тухел с план как Англия да действа на Мондиал 2026
Интер вади 50 млн. евро за френски национал
На „Колежа“ решиха! Ботев Пд „пенсионира“ Неделев
Веласкес с любопитен ход в Левски
Левски няма да изгони нов при едно голямо условие
Всички резултати и класирания в НХЛ
Какво се прави на Благовещение
Кой празнува на Благовещение
Нумерологична прогноза за 25 март
Таро карта за 25 март, сряда
Дневен хороскоп за 25 март, сряда
Gladen.bg представя новото поколение онлайн пазаруване – по-бързо и по-персонализирано от всякога
Рекорден брой участници посреща Варна за Националния детски фолклорен конкурс
Без вода остава един район във Варна днес
Горивата у нас продължават да поскъпват, има спад на потреблението
260 евро ще получи член на СИК в секция извън България, 335 - за председател
Черно море не се затрудни срещу Левски и излезе начело в НБЛ
Дебатите преди изборите започнаха: Какво казаха партиите за доходите на българите?
Първият космически кораб с ядрен двигател ще полети към Марс през 2028 г.
НАСА превзема Космоса: Агенцията с нови инициативи в посока Луната и Марс
Създадоха самопочистваща се тъкан, която не се нуждае от прах за пране
Краят на МКС: Ще се превърне ли станцията Axiom в мост към комерсиалния космос?
Метеор с тегло един тон избухна над Тексас, хиляди в Хюстън чуха звуковия удар
Товарният кораб „Прогрес-94“ се скачи с Международната космическа станция