Единадесет любопитни и амбициозни момичета и момчета от 10. до 12. клас в Частно средно училище "St. George International School" са новото, свежо попълнение в екипите на Bulgaria ON AIR и Bloomberg TV Bulgaria.
Албена, Андрей, Ема, Ивон, Кристина, Николай, Никола, Ния, още един Никола, Велизара и Стела ще влязат в ролите на репортери, продуценти, редактори, първо в едната медия, след това и в другата. Ще се учат как се прави телевизия, как се раждат истинските, точни и всеобхватни новини, предавания, какво е жив ефир и как да разкажеш една история най-добре.
Така ще могат да преценят дали пък журналистиката не е техният бъдещ път.
По време на своето първо посещение учениците, придружени от своя кариерен и университетски консултант Юлия Христова, бяха посрещнати от Николина Димитрова – програмeн директор на Bulgaria ON AIR и изпълнителен директор на Bloomberg TV Bulgaria. Тя сподели с тях вдъхновяващи истории от своя професионален път, разказа им какво е да си журналист в динамичния информационен свят и защо екипната работа е в сърцевината на добрата телевизия.
"Дори да си достоен за Пулицър, сам не можеш да свършиш нищо. Трябва ти шофьор, който да те откара до мястото на репортажа. Трябва ти и добър оператор, който да улавя точните кадри. Не можеш да си единак тук. Ние сме добре смазана машина", откровена беше тя.
Стажантите присъстваха на живо в ефира на сутрешния блок „България сутрин“, където се срещнаха с водещата Мария Константинова. В неформален разговор стана ясно, че повечето от тях се ориентират към икономически специалности, а някои мечтаят за кариера във фармацията и науката.
Сред тях се открои и потенциален чуждестранен кореспондент – Стела, която скоро ще се завърне в Кейптаун със семейството си.
Учениците продължиха своето приключение и в редакцията на Bloomberg TV Bulgaria, където се запознаха с професионалистите, които ежедневно превеждат сложни икономически теми на разбираем и точен език.
Посещението е част от мисията на Investor Media Group да насърчава младите хора да бъдат информирани, ангажирани и вдъхновени да търсят истината и да я разказват отговорно.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Надеждите за мир в Близкия изток тласнаха европейските борси до най-високото им ниво от 2 март
Войната натежава на глобалния растеж, а опасенията за цените се засилват
Има ли риск от разпродажба на американски ДЦК?
Anthropic: Развитието на AI трябва да се насочва от религиозни лидери и гражданското общество
Тръмп настоява Саудитска Арабия да признае Израел като част от споразумението с Иран
Кадър на деня за 25 май
Църковен празник, поверия, обичаи и забрани на 26 май
Хороскоп за 26 май 2026: Силни емоции и желание за промяна при зодиите
Как витамините от група B пазят мозъка от инсулт
Рецепта за свински бургери с пикантно чоризо
"Лудогорец" удари ЦСКА в края и си осигури бараж за Европа
ЦСКА 1948 и "Левски" не намериха път към гола, "червените" се класираха за Европа
Ню Йорк унищожи Кливланд и пак е на финал в НБА след 27 години
Спортът по телевизията днес, 26 май
Сечта в Разград е гавра срещу ЦСКА + ВИДЕО
Мачовете по телевизията днес, 26 май
Футбол или фарс? Присъдата винаги е срещу ЦСКА
Шеф на "Армията" побесня и заговори за страх от ЦСКА
Нумерологична прогноза за 26 май
Печено пиле с брюкселско зеле и лук
Как качеството на съня влияе върху теглото и хормоните
3 поверия за Черешова задушница
Таро карта за 26 май, вторник
Дневен хороскоп за 26 май, вторник
Пазаруването вече се превръща във финансова стратегия
От врачанското село Згориград до залата на Чимаев и спаринги с Царукян: Българин покорява ММА в Америка
Съвременните градове поставят фокуса върху личностното развитие на хората
Локо Пд победи Ботев и стигна до бараж, Черно море не успя да се класира
Настроенията в Русия се обръщат срещу Путин
Къщи с големи дворове търсят щвейцарци и германци в села в Добричко
Ще ни позволи ли медицината да „надхитрим смъртта“?
Откриха суперземя в орбита около близко до нас червено джудже
Меркурий се е сдобил с цялата си вода само за един ден
Подводен вулкан в Тихия океан промени разбиранията за формирането на земната кора
„Джеймс Уеб“ откри метан в атмосферата на екзопланета, подобна на Сатурн
„Шънджоу-23“ пристигна на „Тиенгун“: Китай се готви да кацне на Луната до 2030 г. (видео)