Боклук залива столичния квартал "Лагера", а жители се оплакват, че през последните дни той въобще не се извозва.
Боклуците във вътрешността на квартала, който се намира в район „Красно село“, вече завземат паркоместа по улиците, чувалите отдавна са завзели тротоарите в квартала, а между кофите вече тичат плъхове с размери на котки, съобщава БГНЕС.
Видимо редовно сметоизвозване има само на кофите, които се намират по локалното платно на бул. "Цар Борис III", но метри по-навътре между блоковете положението отдавна се е вмирисало и е станало нетърпимо.
Най-тежко е положението по детските площадки, където освен редовните боклуци, са завлечени и части от изхвърлена покъщнина, стари дюшеци и матраци, части от душкабини и мебели, които не са извозвани вече над месец. Те сеят зарази, мухлясали са заради дъждовете, напикани от кучета, кални, и са ужасяваща гледка по детските площадки.
„Вчера по обед тук дойде екип на Столичното предприятие за третиране на отпадъци. Двама чевръсти служители метнаха три чувала в камиона, и си тръгнаха. Оставиха целия натрупан боклук както си беше на улицата. Не взеха нищо повече, въпреки че кофата отдавна прелива, а извън нея е страшно“, казва Георги, който живее на ул. „Балканджи Йово“ 24. На метри от дома на мъжа е столичното 25-то училище, и всеки ден на отиване и връщане от уроци децата виждат потресаващи гледки на прескачащи се плъхове.
Живущи в квартала вече събират подписка за алармиране на европейски институции за условията, в които са принудени да живеят, въпреки че стриктно плащат данъци и такса смет.
В последните над 10 дни в квартала изобщо няма доброволци, които да извозват боклука така, както беше в първите дни на кризата. Не се спазва и пожелателното условие боклукът да се изхвърля в сивите контейнери, поставени от общината или пък да се събира разделно, тъй като сивият общински контейнер е далеч извън квартала, а голяма част от живущите са възрастни хора, които са трудно подвижни или пък не ползват автомобили.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
„Страшен филм“ оглави боксофиса в САЩ, удължвайки серията победи на нискобюджетните филми
Израел и Иран си размениха въздушни удари за първи път от примирието
Patriot не може да е решение за руските балистични ракети, атакуващи Украйна
Путин превръща АІ бъдещето на Русия в семеен бизнес
Китай слага електромобилите си "на диета", бумът на батериите увеличава обема им
Политическата безизходица подкопава борбата на Румъния със стагфлацията
Майка и бебе пострадаха при катастрофа в Айтос заради 19-годишен шофьор
Пресъхването на малките язовири застрашава милиарди хора по света
Слънчево изригване предизвика силна магнитна буря
Как овесените ядки влияят на нивата на холестерола
Притиснати до стената: Дилема принуждава ЦСКА да продава?
България търси селекционер: Всички специалисти се изсмяха на БФС
Детронираният Лудогорец няма да привлича българи
Разкриха какво е спасило живота на Кристиан Ериксен снощи
Билал Бари води Мрезиг в Левски?
Мачовете по телевизията днес, 8 юни
10 рецепти за Петрови пости
Психолог за активното слушане: Ако не чуем другия, няма как да разберем неговите нужди
Бърза рецепта за Летен Тодоровден
Нумерологична прогноза за 8 юни
Дневен хороскоп за 8 юни, понеделник
Млечна баница с юфка и карамел
Удар по туризма ни: 120 хиляди германски туристи няма да дойдат
Без ток във Варна на 8 юни 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (8 юни)
Виц на деня - 8 юни
От днес изплащат пенсиите
Времето във Варна на 8 юни 2026
Антарктида се превръща в „морава“: Кой засади тревата
Blue Origin се надява да възобнови полетите на ракетата New Glenn до края на 2026 г.
Артемида II: НАСА анализира данните от историческата мисия около Луната
Учени от Кеймбридж създадоха първата ваксина с помощта на изкуствен интелект
Откриха „изгубен свят“ на 1500 м височина със светещ паяк и пеперуда с „птичи пера“
Учени създадоха нов биологичен часовник: Измерва оставащото време на организма