Ако очакваното бебе на херцога и херцогинята на Кеймбридж можеше да предполага, че неговото/нейното раждане ще предизвика такъв глобален интерес, то вероятно щеше да предпочете да остане в утробата на майка си, пише сп. "Тайм".
Както преди 2 години медиите превърнаха сватбата на Кейт Мидълтън и британския престолонаследник Уилям в светско събитие на 2011-та, сега раждането на тяхното първо дете се очертава да е поеме щафетата за 2013-та.
Промяната в закона, даваща равни права за трона на първородното дете, независимо дали е момче или момиче, "уби" интригата при очакването на бебето сред широката общественост. Но пък бъдещите родители обявиха, че предпочитат да не разчитат на видеозона и ще разберат пола на бебето, едва когато то се появи на бял свят. И ето че интересът отново бе засилен.
От "Тайм" посочват, че още преди да се роди, бебето вече е нарочено за фигура със световно влияние.
Да израстнеш под светлината на прожекторите обаче може да се окаже непосилно бреме за всеки. Що се отнася до кралските деца, напрежението върху подрастващите, свързано със спазването на многобройните монархически традиции, е огромно.
Кралица Елизабет II определено държи на традициите, дори и в най-тесен семеен кръг. Една от малкото промени, които въведе в протокола по време на управлението си, е спирането на традицията - децата на монарха да се кланят на своя родител.
Като стана въпрос за промени покойната лейди Даяна също наруши установените правила и роди двете си деца Уилям и Хари в обществено болнично заведение, а не в определената за целта стая в Бъкингамския дворец. Сега Кейт Мидълтън ще роди именно в същата болница в централен Лондон (“Сейнт Мери”).
Но реформите по отношение на принцовете Уилям и Хари спират с раждането им. И двамата са отгледани от детегледачки и рано-рано са изпратени в съответните елитни училища, където учат и живеят през цялата учебна година.
Сега отблизо се следи избора в тази посока на херцога и херцогинята на Кеймбридж. Дали ще предпочетат да изолират детето си от обществения интерес, като в същото време го изолират и от самите себе си, пращайки го в учебен пансион?
Разкриването на личния кралски живот пред жадуващата за сензации преса никога не е било сред приоритетите на Бъкингам. "Тайм" припомня, че раждането на принц Уилям на 21-ви юни, 1982-ра година се случва цели 10 дни преди обявената от двореца дата. Според журналистите, принцеса Даяна стои зад "операцията" с медийното затъмнение, защото не издържала на истерията около раждането на първия й син.
Естествено, Кейт Мидълтън (която британците "прегърнаха" като новата "Лейди Ди") също е обект на постоянно следене от страна на медиите. И има предположения, че тя също е на път да финтира журналистите, макар и в нашите високотехнологични дни това да изглежда почти невъзможно.
Вече се появиха сериозни спекулации, че Кейт ще роди поне десетина дни преди датата, която дадоха на широката общественост от Бъкингамския дворец. Преди седмица херцогинята пропусна светска сватба в Северна Англия, но която присъстваха съпругът й, зет й принц Хари, сестра й Пипа Мидълтън и голяма част от най-близките й роднини и приятели. Това беше напълно достъчно за британската преса да гръмне с новина, че очакваното в средата на юли кралско бебе ще се роди далеч по-рано.
Кейт и дворецът пазят пълно мълчание за достоверността на тези слухове. Факт е обаче, че когато и да се роди бебето, това събитие няма да остане незабелязано. На Острова не очакват просто бебе – там очакват феномен.
Голяма част от света също е затаила дъх. Защото това бебе един ден ще стане конституционен монарх на цели 16 суверенни държави с общо население от над 140 милиона души.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Заплашени ли сме от нова криза при цените на храните?
Шимкус от ЕЦБ: Рано е да се каже какво решение ще бъде взето на заседанието през април
Г. Коджаиванов: Внедряването на 6G отваря път към автономни коли и виртуална реалност
Русия е готова да помогне за край на войната с Иран
Експерт: Дългосрочна война в Иран може да преобърне пазара на злато
Къде се намира България на икономическата карта на Европа в момента?
Засилен контрол по пътищата: Десетки санкции за алкохол и наркотици зад волана
Без маркировка и в лоши хигиенни условия: Спряха 808 кг масло край Пловдив
Петя Димитрова е носител на специалното отличие "CEO на 2026" от 15-ото издание на Forbes Business Awards
Матева: Постигнато е съгласие за разпределението на СИК извън страната
Халф на Байерн върна лентата назад: Боли!
Реал Мадрид с офанзива за ас на Ливърпул
Нов звучен шамар: Италия губи домакинството си за Евро 2032?
Легенда зове за "фундаментално преосмисляне" на футбола в Италия
Героят от финала на Мондиал 2014 взе съдбоносно решение
Любо Ганев разкри голямата цел на БФВолейбол
Питка за Цветница
25 знака, че вселената иска да бъдете с определен партньор
Skindred се присъединяват към Hills of Rock 2026
Късметлийски дни през април за всички зодии
Какво се случва с кръвното налягане, ако ядете гъби редовно
Задължителни ястия за Лазаровден
Над 2 тона опасни отпадъци от домакинствата са събрани при пролетната кампания във Варна
Крилете на морето: Как млад архитект вижда бъдеща Варна
"Лазаровден в Екопарк Варна" се отлага за нова дата, вижте кога
10% по-скъпо агнешко за Великден очакват животновъди
Движението по "Хемус" в посока Варна е променено заради аварирал камион
Случаите на морбили в България се увеличават
Товарният кораб „Прогрес МС-35“ потегли към Байконур за подготовка за полет до МКС
Учени откриха зловещи структури под ледовете на Гренландия
Супервулкан в Япония се пробужда: Учени засякоха ново натрупване на магма
НАСА изстреля астронавти на историческа мисия до Луната
Китай представи най-тежкия товарен дрон в света с обсег от 3000 км
Предложиха нова мисия за изследване на Уран