"Сърце! Душа! За България!" 13 хил. души, обагрени в бяло, зелено и червено, реват като един, за да подкрепят нашите волейболисти. Феновете са на крака с българските трикольори над главите. Всеки носи някакво "оръжие" - свирка, кречетало, тъпан... за да сломи духа на германския противник.
Посрещаме волейболистите ни и се надяваме, че ще бъдем прави през целия мач, за да посрещнем и победата. Започва българският химн и публиката изревава с цяло гърло: "Горда Стара планина..."
"Дали ще ги бием?", "Този път едва ли ще се дадат така лесно швабите. Може и да ни пречупят", прогнозират най-големите песимисти. Но съдийската свирка прозвучава, мачът започва, а България отбелязва мощно първата си точка. Точка, която символично предвещава и крайния резултат на мача.
"Лъвовете" забиват удар, след удар в гермаското поле, а противниците не могат все още да повярват, че ще бъдат разгромени за втори път. Публиката скача и пее за всяка българска спечелена точка и освирква противниците с такъв плам, с какъвто и подкрепя своите.
Стаеният гняв към германците витае във въздуха. Това не е просто противник, а отбор, който много пъти ни е побежадавал, къде заслужено, къде с хитрост. Всеки в залата е наясно с германския Цирк дю Солей, който германците изиграха с Холандия, за да избегнат фаворита Полша и трeньорът Витал Хейнен направи всичко възможно да се срещне отново с нашите момчета. Всички тези скорошни събития карат феновете да реват срещу противника по-силно, отколкото във всеки един мач.
Първият гейм е спечелен, повеждаме и във втория... Все едно сме пуснали първата част на повторение - "лъвовете" са повече от уверени, играят мощно, тактично, интелигентно. Германците вече губят почва под краката си – нахлуват спомени от разгрома им в петък. Звездата Грозер бърка, бърка, и пак бърка, а нестабилният му нрав си проличава. Истерия се чете и в погледа на треньора, който започва невротично да се кара на момчетата си да играят по-добре.
Опиянени от взимането и на втория гейм, третият започва колебливо за нас. Германците виждат в това шанс да се върнат в мача, да спечелят макар и с мъка битката. На няколко пъти ни повеждат, но "лъвовете" успяват да се окопитят, въпреки че са видимо разсеяни.
Третият гейм върви към края си, а резултатът му е неясен. Феновете крещят колкото могат, мятат победоносно ръце във въздуха. Сърцата бият в гърдите, победата е близо...
И чудото става! След две поредни отбелязани точки мачът завършва с 3:0 за България и втори разгром над Германия.
Трибуните реват, всеки се прегръща с човека до него и започват да скачат... така, както са заедно. В този миг не е толкова радостен резултатът от мача, колкото огромната споделена емоция с непознат, който сега обаче е най-добър приятел.
Момчетата долу на терена се прегръщат, скачат един върху друг. Подреждат се за поздрав и тогава гръмва химна за втори път. Вече няма значение кой го изпълнява, защото цялата зала реве като един.
Вдигаме знамената над главите. Тази вечер всички българи са единни и те обзема едно непознато чувство на сплотеност и заедност, което почти никога не си усещал. И тогава тръгват и сълзите... Защото това не е просто победа, а победа, за която е дал нещо всеки един от нас.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Правителството даде дерогация за внос на руски части за АЕЦ "Козлодуй"
С колко дрона и ракети разполага Иран
Четири от индексите на БФБ затвориха на зелено
„На границата“ стартира тази вечер по Bulgaria ON AIR
ЕС създава митническа служба в Лил, докато пратките от Китай нарастват
Азия започва да прилага нестандартни мерки за кризата с горивата
Благовещение донесе нов живот: Седем бебета проплакаха в "Шейново" (ВИДЕО)
Цената на безхаберието по пътищата: "Кърпят само преди избори" (ВИДЕО)
Поскъпването на газа обрича малките търговци на затваряне
Скандалът в АПИ: Милиарди разходвани за една година вместо за четири
Шофьори са скептични към помощта от 20 евро: "Това не е адекватно"
Ясно е наказанието на Валверде, в Реал Мадрид трябва да са доволни
efbet представи реновирания си сайт с нов интерфейс, съдържание, функционалности и технологични предимства
Най-сексапилната футболистка с шокиращо разкритие + СНИМКИ
Нов резил: Англия разби България с 4:1
Чиликов бесен след загубата от ЦСКА
Коко Гоф се изповяда и направи големи разкрития
Любовен хороскоп за април 2026
Британската банда High Vis пристига в София с експлозивна смесица от постпънк и модерен рок
Лесни трикове за професионален грим вкъщи
40 години Seven Churches: POSSESSED с концерт в София
5 трика, с които да преборите пролетната умора
Серийната драма „На границата“ започва по Bulgaria ON AIR
Иран каза кораби на кои държави могат да преминават през Ормузкия проток
Близо 100 аборта на момичета под 15 години са направени у нас за 2025 г.
Експерт: Данъчните ставки в България би трябвало да се хармонизират със страните в ЕС
Какво време ни очаква утре?
Пробация за 42-годишен брокер от Варна присвоил служебни 7264 лева
Пускат движението от Екопарка до Златни пясъци до 15 май
Откриха мистериозни пирамиди в Антарктида: Чии следи са скрити под снега и леда
Плюшена играчка, пусната от стратосферата, постави нов световен рекорд (видео)
Учени установиха генетичния предел при клонирането на бозайници
Илън Мъск с нова амбициозна идея: Петаватов изчислителен клъстер на Луната
Първият космически кораб с ядрен двигател ще полети към Марс през 2028 г.
НАСА превзема Космоса: Агенцията с нови инициативи в посока Луната и Марс