Западните правителства изземат огромна част от парите гражданите си, предизвиквайки обедняването им. С тези пари финансират смяна на светски режими в Близкия изток, Африка и Азия. Чертаят и преначертават имперски карти, установяват схеми с приближените си бизнес-играчи. На мястото на сменените режими идват религиозни радикали, мразещи Запада, културата и постиженията му.
Те се сблъскват помежду си, а измежду тях политическият елит на Запада си избира съюзници - разделяй и владей. Финансира ги, обучава ги, насъсква ги едни срещу други. Службите улесняват и подстрекават пътуването на родени в европейските столици мъже да вземат участие в битката срещу неприятелските режими или моментните врагове далеч - като част от големия план, видите ли...
Тези мъже се връщат обратно. Убивали са и са готови да убиват, тренирани са по местата, на които са били. Нямат нужда да са в Сирия или Ирак. Дори стратегически са по-полезни в тила на врага.
Не просто терор - а съвсем реална война. За която обаче европейските граждани не са готови. Те не са въоръжени и са се оставили на милостта си на безпощадните си убийци. И на закрилата на държавата. Която ги облага с още повече данъци, започва да контролира още по-голяма част от живота им. Дори в ответ на атентатите - политиците увеличават външните рейдове, сеейки нов хаос и често невинни жертви, респективно омраза из родните места на атентаторите и предците им... И подготвяйки поколенчески нови и нови вълни от тях. С цел да се изкорени заразата, разбира се. Веднъж и завинаги.
Междувременно, на своя територия Западът финансира щедри социални помощи с идеята да откупи благоволението на потенциалните войници на враговете си, да ги омилостиви. По този начин трайно ги откъсва от разделението на труда, насаждайки у тях усещането за безпомощност, безизходица и социална несправедливост. А за да се финансира схемата с непоносимите данъци, предприемачите са задушавани, като резултатът е икономическа стагнация и съвсем реална безработица.
И хоп: културно и икономически - почвата се оказва идеална за набор на войници в тила. Трябва им само крайна идеология и вяра в нещо по-добро, дори в друг живот. Тази мисия е държавна политика в страни от Близкия изток. Под мотото, че предоставят защита на гражданите си, западните правителства се съюзават именно с държавите-огнища на радикалните религиозни идеи. Търгуват с тях, продават им оръжие за стотици милиарди, ухажват ги и легитимират ги и им пристават. Обявяват ги за "център на борба със световния тероризъм "- гнусна гавра с жертвите на същия този тероризъм.
А през това време, клетките и структурите, финансирани и изповядващи религиозния фанатизъм на вражеските държави, работят необезпокоявани в сърцето на Запада. Взривяват, убиват и колят с лекота невинни хора, които подобни на плиткоумни щрауси, безмълвно се съгласяват - да плащат все повече, за да сработва перверзната схема; да вярват все повече на политици и служби за своята сигурност, без да виждат, че реално се осланят на основния си враг; страдалчески да сменят състоянията на гняв, недоумение, омраза и страх, без нито секунда на размисъл за същността на проблема.
А междувременно кръгът изглежда все по-адски и все по-затворен, за сметка на мира, спокойствието и хубавия живот, които повечето нормални хора в крайна сметка искат.
Автор: Кузман Илиев, водещ на "Денят ON AIR“ по Bulgaria ON AIR
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Schneider Electric придобива американска фирма за индустриален AI за 3,1 млрд. долара
От 1 юли влизат в сила нови размери на пенсиите
Гълъб Донев обясни защо растат разходите в Бюджет 2026
Как бизнес центровете в София се адаптират към променящите се нужди на компаниите?
Инфлацията в еврозоната се забавя с по-рязък от очаквания темп
Първият тур на президентските избори във Франция ще се проведе на 18 април 2027 г.
Годежни пръстени: Кои детайли издават добрата изработка?
Демерджиев след нареждане на Радев: Дронове и повече екипи влизат в борбата с пожари
Управляващите отрязаха ПП за 100% майчинство при ранно връщане на работа
Декоративни панели за стена: лесен начин да промените интериора без къртене
Как да изберем подходящия протеин на прах?
Пенсионери са принудени да работят, половината им пари отиват за лекарства (ВИДЕО)
Луд интерес към новите екипи на ЦСКА! Феновете напълниха клубния магазин
Ламин Ямал към Хулиан Алварес: Ела в Барса – това е най-добрият клуб в света
Юрген Клоп? Поискаха Гуардиола за селекционер на Германия след провала на Мондиал 2026
Той победи Германия, но хвърли оставка
Официално: Барселона задържа Андреас Кристенсен до 2028 година
MrBit Втора лига изтегли жребия за новия сезон с мащабна церемония
Нискокалоричен десерт с шоколад и еспресо
Как да изберете добър имплантолог за поставяне на зъбни импланти?
5 големи грешки в храненето, които допускате по време на почивка
3 цвята, с които всяка жена над 40 изглежда свежо
Късметлийски дни през юли 2026 за всяка зодия
5 събития в София през юли, които не бива да изпускате
Правителството обяви мерки за борба с пожарите през лятото
Какво ще бъде времето в четвъртък?
Министерският съвет одобри проекта на Бюджет 2026
Над 94% от левовете вече са обменени в евро
Задържаха 29-годишен във Варна заради кражба на алкохол
Блъснаха пешеходка във варненско село
„Извънземно оръжие“? Странен обект на снимка от Марс разпали дебати
Екзопланета с размерите на Нептун може да е оставила магнитен отпечатък върху своята звезда
Германската RFA разработва ракета за многократна употреба, вдъхновена от Starship
Най-странният вулкан в света се крие в Антарктида, златото там прави нещо невиждано
Монахиня с шокиращо твърдение: Извънземните са демони под прикритие