Представлението „Любовта като стока“ на режисьора Дамян Тенев е по пиесата “Добрият човек от Сечуан” от Бертолт Брехт. След “Суматоха” (2022) и „Полковникът птица“ (2018), това е трето заглавие, което Дамян поставя на старозагорска сцена. Драматичен театър “Гео Милев” залага на един от най-значимите поети и драматурзи на 20-ти век. Това е сред най-известните творби на Бертолт Брехт.
На 1 май предстои още една премиера - официалното представяне на музикалния клип към песента “Кукувден”. Авторското парче, което ще бъде пуснато първо в социалните мрежи на театъра, е на известния китарист и композитор на група „Остава“ Георги Георгиев. Музикантите са Красимир Гешев, Тодор Досев, Борис Атанасов, Борис Борисов и вокал актрисата Симона Тодорова. Клипът е заснет от Венцислав Тодоров. Група „БРЕХТ БЕНД“ е специално сформирана за представлението и изпълнява на живо песни по стихове на Бертолт Брехт по време на постановката.
Сценография и костюми на спектакъла и клипа - Радостина Тенева. В главната роля на Шен Те е Ванина Йорданова. Тя е проститутка от китайската провинция Сечуан и се опитва да бъде добра в общество, пропито от корупция, бедност и несправедливост. Притисната от обстоятелствата, тя е принудена да започне да действа като лош и безскрупулен човек, за да оцелее. Дали добросърдечната Шен Те ще успее да запази собствените си морални принципи, или ще се промени?
В така наречения епичен театър на Брехт светът е такъв какъвто е. Но излагайки публиката на широка гама от противоречиви елементи, тя ще стигне до свои собствени заключения. Театърът на Брехт разкрива свят, който може да бъде променен.
„Големите автори задават въпроси и когато дойде зрителят и открие този въпрос, който него го вълнува, докато гледа, той достига до своите изводи за живота, за обществото и за човека. За мен са по-важни въпросите, които се задават. А те са свързани с изначалните неща за доброто и злото и как то се преплита в обществото ни, как се преплита в нас самите и това, че няма как да ги изолираш напълно, защото те са взаимно преплетени. И винаги Ин и Ян съществуват“, коментира директорът на театър "Гео Милев" Светла Тодорова.
В представлението участват актьорите Георги Георгиев, Красимир Ненков, Светла Тодорова, Велин Братанов, Георги Ножделов, Борче Манев, Мария Енева, Георги Райчев, Тони Тончева, Жоро Райчев, Илчо Димитров, Цветомир Черкезов, Стефан Борисов, Миленка Сотирова, Симона Тодорова.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 23 март
Dow Jones прибави над 600 пункта след коментара на Тръмп за преговорите с Иран
Звено на Alphabet ще стартира доставки с дронове в район на Сан Франциско
Превръща ли се конфликтът в Иран в поредната война на изтощение?
Ще се превърнат ли в печалби инвестициите в изкуствен интелект?
AI води до огромна трансформация на трудовия пазар, но промените още не са видими
Меркурий носи оптимизъм и сила на три зодии
Магнитни бури удрят Земята в края на март
Късна емисия
От Ман Юнайтед все още не преговарят с други мениджъри
Ас на Реал чака първо дете от новата + СНИМКИ
Мбоко елиминира Мира Андреева
ЦСКА е нестабилен отбор
Флориана Месина
Наливат милиони в Левски!
Театър "София" подарява -50% отстъпка за 27 март - Световния ден на театъра
Дневен хороскоп за 24 март, вторник
Елегантност и модерни силуети от Lanvin за есен/зима 2026/2027 (+Снимки)
3-дневен детокс, с който да се освободите от задържаната вода
Чайове за пролетта – при умора, за добър сън и метаболизъм
Отвъд диагнозата: животът на един социопат
Кризата с Иран се оказа "мана небесна" за производителите на електромобили
Парад на планетите ни очаква през април
Кои са колите с най-нисък реален разход на гориво
Помните ли сградата опакована с кашони?
Фрегатата „Верни“ се включва в многонационалното военноморско учение „Морски щит 2026“
Американска частна компания ще осъществи първото кацане на астероид през 2029 г.
ЕКА си купи място в ракета на SpaceX: Какво стои зад това решение
Учени откриха продукт, който може да предпази червата от нанопластмаса
23 март 2001 г.: Денят, в който космосът се превърна в океан за станцията „Мир“
Най-самотните места във Вселената може да са идеални за извънземен живот
Телескопът „Нанси Грейс Роман“ на НАСА преминава финални тестове