"I suppose the German side wants to keep everything in control and the Irish side wants to wreak chaos!"
"Мисля, че германската ми половина иска да държи всичко под контрол, а ирландската иска да предизвиква хаос!"
Всеки фен на Майкъл Фасбендер е луд по него по различен и специален начин. Критици го сравняват с Даниъл Дей Люис, блогъри наричат себе си „Фас-инатори", а жените тичат към кината, веднага щом актьорът се появи на екран. Невероятна еуфория предизвиква играта му на филмовия фестивал в Торонто, на премиерата на филма „Срам" (Shame), където той влиза в тъжния образ на пристрастен към секса мъж.
„Срам" е втората съвместна работа на Фасбендер с режисьора Стив Маккуин, след "Глад" (Hunger) през 2008 г., където за ролята на затворника от ИРА Боби Сендс, актьорът отслабва с над 13 кг!
Майкъл Фасбендер е роден на 2 Април 1977 г. в Хайделберг, Германия, но още като дете се премества със семейството си в Ирландия, където расте и учи. След курс по драма и комедия, той започва да играе първите си роли на 16 годишна възраст.
По-късно посещава училището Central School of Speech and Drama с профил театър и актьорско майсторство. Участва в редица английски ТВ сериали и филмовите продукции, измежду които "Gunpowder, Treason & Plot" (2004), "A Bear Named Winnie" (2004), "Our Hidden Lives" (2005) и др. до преломната за кариерата на Майкъл 2006 г., когато излиза „300" – древногръцкият епос на Зак Снайдер с Джерард Бътлър, където ролята на спартанеца Стелиос го изстрелва директно под прожекторите на Холивуд, за да получи шанса да работи с най-добрите режисьори и сценаристи.
Следват продукциите „Глад" (Hunger- 2008), „Аквариум" (Fish Tank - 2009), „Гадни копилета" (Inglourious Basterds - 2009) на Куентин Тарантино, „Центурион" (Centurion - 2010), „Джона Хекс" (Jonah Hex - 2010). Само през изминалата 2011 г. с негово участие за заснети цели 6 филма „Джейн Еър" (Jane Eyre), "Pitch Black Heist", „Опасен метод" (A Dangerous Method), касовия хит "X-Мен: Първа вълна" (X-Men: First Class) и предстоящите да излязат на голям екран „Мокри поръчки" (Haywire) и „Срам" (Shame).
На практика Фасбендер е актьор от лигата на най-добрите. Той определено е едно от най-талантливите имена на Холивуд днес, притежаващ огромен потенциал, възможности и готовност да пресъздаде всякакви образи.
А кое прави Майкъл Фасбендер толкова харесван от публиката? Дали заради фактa, че е толкова готин, хладнокръвен, спокоен, благ и очарователен както в „Гадни копилета" (Iglourious Basterds), роля, с която може да накара дори Джордж Клуни да се засрами. Или заради безстрашното, заплашително, сърцераздирателно представяне в „Глад" (Hunger).
Истината е, че той може да изиграе всичко. Може да бъде неподправено благ, може да пресъздаде сложни емоционални роли, като да бъде жесток и зловещ, да бъде забавен, да бъде секси, да бъде крайно страховит и съвършено отвратителен и гаден...понякога всичко заедно в един и същи филм (както в „Аквариум").
И ако в "Х-Мен: Първа вълна" (X-Men: First Class) Джеймс Маккавой изиграва роля на типичния положителен (екшън) герой, то Майкъл Фасбиндер играе така, че през цялото време се чудим дали в действителност е на страната на добрите.
Еуфорията около звездата тепърва предстои. Само за 2-3 месеца той се появи на кориците на някои от най-известните и тиражирани издания по света – „GQ" (Италия) и „GQ" (САЩ) през Декември 2011, "L'Uomo" (Италия) за Януари 2012, "Interview" (САЩ) и "GQ" (Великобритания) за Февруари 2012 и др.
Впечатляващ е и списъка с номинации и награди за филмите на Фасбендер. Последното изключително признание е номинацията му за най-добра мъжка роля със "Златен глобус" за изпълнението на Брандън Съливан в „Срам". Така че, бъдете нащрек за Майкъл Фасбендер.
Дали той няма да бъде новият секссимвол на Холивуд? С изгарящата си фотосесия за списание Interviw, заснета от фотографа Себастиан Ким, той дава сериозна заявка за това.
Разгледайте снимките от фотосесията в галерията на Tialoto.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Български вина спечелиха четири Големи златни медала на конкурс във Франция
Кризата в Близкия изток поставя Индия пред дилема относно БРИКС
Lufthansa готви кризисни планове, включително намаляване на полетите
Филип Морис Интернешънъл представи доклад за дейността си и създадената стойност за 2025 г.
Държавата разкрива 15 хил. работни места за безработни и хора над 55 години
Книжата на LVMH поевтиняха с 28% за три месеца заради натиска върху луксозния сектор
Художници дадоха нов живот за подлеза на "Цариградско шосе" и "Александър Жендов" (СНИМКИ)
Почина големият музикант Кирил Ампов, бащата на Графа
Тежка катастрофа затвори пътя Русе-Варна, двама души са с опасност за живота
Капело бесен за Италия: Трагедия! Позор!
Нови трудности пред ЦСКА на Христо Янев
Защитата? Слабото място на ЦСКА е съвсем друго
Цветомир Найденов се бъзика с Италия
Венци Стефанов е разтърсен за Боби Михайлов заради Стоичков
Роберт Левандовски с новина за бъдещето си
Италиански козунак със стафиди
Лунна диета за април
4 зодии получават това, което искат след пълнолунието на 2 април
Балканите дефилират като едно: „Balkan Open Door“ превърна София в международна сцена за мода
Ето кои са победителите в четвъртото издание на конкурса Solve for Tomorrow на Samsung България
4 поверия за Лазарска задушница
86 са жертвите на пътя у нас от началото на годината, а 1538 са ранени при катастрофи
Все по-често се краде от хранителни магазини във Варна
Хиляди лалета разцъфтяха в Ботаническата градина в Балчик
Лекар от Варна за ваксината срещу морбили: Само тя може да спре разпространението
Шофьорка пострада след удар в дърво във Варненско
Безплатни прегледи за жени във варненската АГ-болница
Какво ще се случи, ако астронавтите от „Артемис II“ попаднат в слънчева буря?
Кометата C/2026 A1 се разпада: последни дни преди сблъсъка със Слънцето
Втори сателит на Starlink експлодира в орбита
Доказателство за божествен произход? Учени анализираха структурата на Библията
Розова Луна ще посрещне мисията Artemis II
Оръжие от космоса: Археолози откриха брадва с извънземен произход