Терънс Малик е в състояние да раздели мненията така, както не умее почти никой друг съвременен режисьор. Поредното свидетелство за това е начинът, по който публиката на кинофестивала във Венеция реагира на новия му филм "To the Wonder".
Импресионистичната и на практика лишена от диалог продукция бе толкова шумно освиркана, колкото и аплодирана след прожекцията й в неделя, предаде БТА.
Филмът "To the Wonder" на странящия от светски шум Малик е вторият му за последните две години, който попада в светлината на фестивалните прожектори. Предижният му филм "Дървото на живота" спечели "Златна палма" на кинофестивала в Кан през 2011 г., а новият му проект е сред 18-те претенденти за венецианския еквивалент "Златен лъв". Въпреки това според наблюдателите ще бъде твърде изненадващо, ако "To the Wonder" получи заветната награда.
Терънс Малик не бе във Венеция за представянето на филма си. В новия му проект участват Бен Афлек, Рейчъл Макадамс, Хавиер Бардем и Олга Куриленко. Учудващо "налична" за интервюта и фотосесии е само украинската актриса, прочула се с участието си във филма "Спектър на утехата" от поредицата за Джеймс Бонд. Така особеното чувство около един от най-очакваните филми на фестивала се задълбочава.
Ранните отзиви на критиката за лентата "To the Wonder" също са смесени. Това обаче едва ли ще трогне режисьора Терънс Малик,който според думите на продуцентката му Сара Грийн не чете какво пише в пресата за него или проектите му.
Запитана на пресконференция в рамките на кинофестивала дали загадъчният кинодеец не се намира инкогнито във Венеция, Грийн е отговорила:"Не, той не е тук. Малик е в творчески подем и е твърде зает с работа".
Светът трябваше да чака 20 години между филмите "Небесни дни" от 1978 г. и "Тънка червена линия" от 1998 г. на американеца. Освен тях Терънс Малик има в актива само още шест продукции за близо 40 години, което допълва загадката около 68-годишния режисьор
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
„Банкя” подкрепя кампанията „Мисия храна” на Българската хранителна банка
Salesforce повиши годишните си насоки и разширява партньорството си с Anthropic
Nvidia придобива Hugging Face за 13 млрд. долара?
„Телематик Интерактив България“ организира онлайн среща с инвеститори на 28 август 2026 г.
Украйна мобилизира най-боеспособните части за защита на Донбас, войната става все по-жестока
Цената на петрола се понижава за четвърти пореден ден*
"Аполония" в Созопол започва с "Кръстопът на култури" и Нина Николина
Политолози за новия парламентарен сезон: ВСС обединява власт и опозиция, време е за действия
Радев: Бюджет 2027 ще гарантира стабилност, вече няма недосегаеми хора
Секновение на 29 август: Традиционни ястия на трапезата
44-годишен мъж се удави в Созопол
Левски надскочи себе си в Шампионската лига – голямото тепърва предстои
Стракоша след 4:0 над Левски: Шампионската лига е мечта за нас
Треньорът на АЕК след 4:0 над Левски: Класирането не значи, че ще харчим много
Крило предпочете Минесота и Антмен вместо Лейкърс и Лука
Феновете на АЕК след 4:0 над Левски: Трябваше да е 7:0
Черно море чака Алекс Колев след паузата за националните отбори
Маникюри за късмет и пари през септември (+Снимки)
Умни решения за съхранение във всяка стая
Пълнолуние и лунно затъмнение в Риби на 28 август: Правим място за новото
7 зеленчука, богати на магнезий
Носете един цвят в продължение на седмица
Модният арсенал за него – защо качествените мъжки кецове са инвестиция в добрия вкус?
Грижи за пъпа при новороденото
Ангел Кунчев напусна поста главен държавен здравен инспектор заради несъгласие с реформата в РЗИ
Благоприятни ефекти от балнеолечението върху хроничните заболявания
Засяга ли съня консумацията на алкохол?
Синдром на Айзъкс – когато мускулите продължават да се съкращават без волево движение
Защо усещаме бебето по-силно вечер?
Ремонт на детска градина във Варна предизвика тревога сред родителите
Зловещо: Деца убиха зверски малко котенце във Варна
Авария оставя част от кв. "Виница" без вода
Още един дрон бе изваден от морето, този път край Галата
Екопарк Варна събира ездачи от цялата страна в битка за Купата на Софийския университет
44-годишен мъж се удави край скалите на Созопол