Приключенската драма "Изход: Богове и Царе" от режисьора на "Гладиатор" Ридли Скот спечели предпочитанията на българските зрители, сочат обобщените данни от киносалоните след краткия уикенд. Триизмерната епична история за Мойсей и Рамзес, припомняща библейски събития, с Крисчън Бейл и Джоел Еджертън, е гледана от 29 327 зрители и има 321 755 лева приходи за първите три дни на екраните у нас.
На втора позиция са "Пингвините от Мадагаскар". Триизмерната анимация за познатите вече четирима герои от поредицата "Мадагаскар" - Скипър, Ковалски, Рико и Редник, е 17 дни на екраните у нас и има 92 950 зрители и 831 947 лева от билетите им.
Трети по ред сред най-гледаните филми е "Игрите на глада: Сойка-присмехулка". Историята на Катнис Евърдийн от третата книга на Сюзън Колинс, е гледана от 110 413 зрители и има 853 603 лева приходи за месец на екраните у нас.
Четвърти е "Интерстелар". Научно-фантастичният филм за търсенето на ново място за човешката раса извън Слънчевата система, в който Кристофър Нолън е събрал Матю Маконъхи, Ан Хатауей, Джесика Частейн, Елън Бърнстин, Майкъл Кейн, Уес Бентли, Кейси Афлек, Дейвид Гияши, Макензи Фой и Тофър Грейс, е гледан от 107 441 зрители и има 864 699 лева приходи за месец и половина на екраните у нас.
На пета позиция в топ 10 е "Българ". Триизмерният анимационен филм на Неделчо Богданов е вече 17 дни на екраните и е гледан от общо 27 685 зрители и има 240 378 лева приходи.
Шести сред най-гледаните филми е "Шефове-гадняри 2". Историята на тримата приятели Ник, Дейл и Кърт, преплетена с опита им да отвлекат сина на некоректен инвеститор, е гледана от 22 376 зрители за 17 дни на екраните у нас и има 169 610 лева приходи от билетите им.
На седма позиция е втората премиера от миналия уикенд - комедията "Шантава седмица" по книгата на Джонатан Тропър. Ситуациите, през които преминава семейството на главния герой Джъд в седмицата, в която изпълнява последното желание на покойния баща - роднините да прекарат времето заедно, са гледани от 2 097 зрители и лентата има приход от 16 915 лева за първите три дни на екраните у нас.
Осмо място е за "Пътят към Коста дел Маресме". Филмът на Иван Ничев за трима тийнейджъри, откриващи любовта в разгара на Втората световна война и гоненията срещу евреите, е вече 10 дни на големия екран и има 7 843 зрители и 59 545 лева приходи.
Девета позиция е за "Магия в полунощ". Филмът на Уди Алън с Ема Стоун и Колин Фърт, чието действие пренася зрителя в края на 20-те години на миналия век на френската Ривиера, е гледан от 10 451 зрители и има 86 604 лева приходи за десетте дни на екраните у нас.
На десета позиция е "Измет". Бразилската история за тримата приятели Рафаел, Гардо и Рат, които откриват ценна вещ на сметището в Рио де Жанейро, която им носи куп неприятности, е вече десет дни на екраните у нас и има 6 143 зрители и 50 387 лева приходи.
(БТА)

„Одисея“ си върна първото място в българския боксофис
Вносът на земеделска продукция ще бъде подлаган на засилен данъчен контрол
Коя е първата листната компания за хуманоидни роботи в Китай
Китай разработва ракети, които да удрят самолети на голямо разстояние
Goldman Sachs: Газът ще трябва да поскъпне над 100 евро, за да се запълнят хранилищата в Европа
Иранският петрол пресъхна още преди САЩ да изпълнят последните си закани
Централна емисия
След закона от 1958 г.: Какво предвижда реформата в детското правосъдие?
Нов състав на ВСС и тестове за почтеност: Какви са приоритетите на депутатите (ВИДЕО)
Байерн праща испанец в Ла Лига
Братя Николови въртят любов със сръбкини + СНИМКИ
Собослай проговори за освиркването му от 50 000 души срещу Нюкасъл
Ето'о защити Инфантино
От физическите зали към дигиталния свят: SLYBET дебютира онлайн
Бивш играч на ЦСКА се събра с Турицов
Женски хороскоп за септември 2026
Кои са едни от най-добрите съставки за кожата след плаж
Модният арсенал за него – защо качествените мъжки кецове са инвестиция в добрия вкус?
Родените на тези дати имат потенциал да станат известни
Как продължителното скролване в телефона ни вреди?
Зимнината на баба – рецепти за туршии, лютеници и сладка
Травмата в детството може да промени способността за изпитване на удоволствие
Ако искате да сте здрави на възраст, хранете се на по-малки интервали
Повишени амилаза и липаза без панкреатит – кога причината е синдромът на Гуло?
Пуснаха първата генна терапия за рядко нарушение на обмяната на гликогена
Сърбеж по скалпа и срещат ли се въшки все още?
НЗОК: Здравните вноски няма да се отразяват автоматично от 26 до 31 август
Дунав пресъхва, а Европа не действа
Защо случаите на аутизъм се увеличават?
Проучване: Екраните имат по-сложно влияние върху децата
Ето какво ще е времето утре
„Кодова памет“ – изложба на ръчно изработена керамика във Варна
106 са приемните семейства във Варненска област, 27 от тях - в общината